Духовне

#ТижденьУГКЦ: «Вітер На-Дії», сторінка Глави УГКЦ в інстаграмі, новий провід двох монаших спільнот та відзнака для «Апокрифа»

Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (12-18 вересня 2020 року).

Блаженніший Святослав поспілкувався з молоддю в рамках Фестивалю «Вітер На-Дії»

#ТижденьУГКЦ: «Вітер На-Дії», сторінка Глави УГКЦ в інстаграмі, новий провід двох монаших спільнот та відзнака для «Апокрифа»

13 вересня 2020 року в УГКЦ відбувся фестиваль «Вітер На-Дії», який об’єднав учасників із цілого світу. В рамках фестивалю Глава УГКЦ відбулася онлайн-зустріч Блаженнішого Святослава з українською молоддю.

«Маємо сьогодні унікальну нагоду бачити одне одного, чути одне одного і бути разом у межах глобального єдиного молодіжного простору нашої Церкви», – підкреслив Отець і Глава УГКЦ. На його переконання, надзвичайні обставини пов’язані з пандемією коронавірусу, у яких сьогодні живе весь світ, у цікавий спосіб відкривають у Церкві надзвичайні можливості. «Ми не знали, – каже він, – що ми так вміємо збиратися разом. Ми стільки разів хотіли поширити рамки спілкування з молоддю за межі однієї країни. Як Церква, ми хотіли обгорнути увагою і спілкуванням нашу молодь у різних країнах світу. Частково нам сьогодні це починає вдаватися».

Тривав фестиваль весь недільний день.

***

В інстаграмі з’явилася офіційна сторінка Блаженнішого Святослава @head.ugcc

#ТижденьУГКЦ: «Вітер На-Дії», сторінка Глави УГКЦ в інстаграмі, новий провід двох монаших спільнот та відзнака для «Апокрифа»

Про старт офіційної сторінки Отця і Глави УГКЦ в соціальній мережі «Інстаграм» було повідомлено під час онлайн-зустрічі Блаженнішого Святослава з українською молоддю з усього світу в рамках фестивалю «Вітер На-Дії». Назва профілю @head.ugcc.

 

 

 

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Християнське богослуження, зокрема у традиції Східної Церкви, це не якесь лише людське дійство, якась неформальна вечірка чи зустріч. Богослуження – це Божа вечеря, яку Господь готує для нас, відповідно до своїх правил, етикету та мови. Коли приходимо на Службу Божу, потрапляємо у небесну дійсність. Тому часом потрібно призвичаїтися до того способу спілкування з Богом, який Він нам пропонує. Очевидно, що Церква намагається у кожній епосі зробити богослуження якнайдоступнішими. Тому тепер ми перекладаємо їх зрозумілою мовою, намагаємося з допомогою катехитичного впровадження до богослуження щораз то глибше пояснити сучасній молодій людині, до кого вона приходить на зустріч. Отож заохочую усіх вас до цієї надзвичайно цікавої дороги – спілкування з Богом у молитві, входячи у це таїнство, у небо на землі, яким є християнське богослуження. Будьте певні, що церковна спільнота вам у цьому допоможе. #пряма_мова

Допис, поширений Блаженніший Святослав (@head.ugcc) 18 Вер 2020 р. о 10:00 PDT

На переконання Глави Церкви, якщо сучасна молодь буде бачити, що є молоді християни, які серед сотень різних пропозицій обрали саме те, що в собі несе і пропонує Церква, тоді ці молоді люди будуть агентами промоції церковної присутності.

«Обіцяю, що ми намагатимемося бути з вами – в інтернеті, у соціальних мережах. Сьогодні, власне, запускаються нові способи присутності Церкви в соціальних мережах», – сказав Глава УГКЦ, маючи на увазі профіль @head.ugcc в інстаграмі.

***

Сестри василіянки та сестри святого священномученика Йосафата обрали новий провід своїх спільнот

Під час XI Провінційної капітули сестри провінції Пресвятої Тройці сестер ЧСВВ обрали нову протоігуменю, якою стала с. Даниїла Винник.

У листі-привітанні Глава УГКЦ зазначив, що вибір сестри, як плід молитви багатьох, є знаком Божого благословення та великої довіри, яку новій ігумені виявили сестри.

#ТижденьУГКЦ: «Вітер На-Дії», сторінка Глави УГКЦ в інстаграмі, новий провід двох монаших спільнот та відзнака для «Апокрифа»

16 вересня 2020 року відбулася Загальна капітула Згромадження сестер святого священномученика Йосафата УГКЦ, у якій взяли участь сестри з довічними обітами.

На капітулі було обрано головну настоятельку Згромадження – с. Василію Чорниш, а також головних дорадниць: перша головна дорадниця і заступниця – с. Агнета Заведюк; друга головна дорадниця – с. Климентія Луків; третя головна дорадниця – с. Августина Маговка; четверта головна дорадниця – с. Йосафата Панас.

Цього тижня також Сестри служебниці відкрили свою першу місію в Чернівецькій єпархії УГКЦ.

***

Книжка Оксани Забужко та Блаженнішого Святослава «Леся Українка “Апокриф”: Чотири розмови про Лесю Українку» отримала відзнаку

#ТижденьУГКЦ: «Вітер На-Дії», сторінка Глави УГКЦ в інстаграмі, новий провід двох монаших спільнот та відзнака для «Апокрифа»

17 вересня відбулася урочиста церемонія нагородження найкращої книжки Book Forum і представлення переможців в інших номінаціях.

Цього року за нагороди змагалося 400 книжок із 72 видавництв. Так, журі присудило нагороди у 17 номінаціях, а також дали спеціальні відзнаки учасникам. У номінації «Класична українська література» відзнаку отримала книжка Оксани Забужко та Блаженнішого Святослава «Леся Українка “Апокриф”: Чотири розмови про Лесю Українку», яку можна придбати у Церковній крамниці УГКЦ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eighteen − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.