#ТижденьУГКЦ: святкування Різдва Христового, освячення храму на півдні України і повернення капеланів до в’язниць

Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (2-8 січня 2021 року).

7 січня – Різдво Христове (за юліанським календарем)

#ТижденьУГКЦ: святкування Різдва Христового, освячення храму на півдні України і повернення капеланів до в’язниць

Найбільшою подією в УГКЦ цього тижня, без перебільшення, стало святкування Різдва Христового. Велика частина нашої Церкви святкує його саме 7 січня (за юліанським календарем).

Різдвяні богослужіння у головному храмі Української Греко-Католицької Церкви розпочалися 6 січня о 17:00 Великим повечір’ям з Литією, яку відслужив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. У сам день Різдва Христового о 7:00 Патріарх відслужив Утреню, відтак о 9:00 – Божественну Літургію. Йому співслужили владики Йосиф Мілян, Богдан Дзюрах та Степан Сус і священники Київської архиєпархії.

Різдвяні богослужіння, які транслювали Живе телебачення та національні телеканали, звершувалися із дотриманням карантинних вимог.

Вітаємо усіх з Різдвом Христовим, святкування якого триває!

***

Різдвяні послання і привітання Глави УГКЦ

З нагоди свята Різдва Христового Блаженніший Святослав звернувся до синів і дочок УГКЦ із Різдвяним посланням. Відтак – із відеопривітанням.

«Хочу завітати сьогодні до ваших домівок, – радісно сказав духовний лідер у привітанні, – щоби разом з вами прославити нашого Спасителя прадідівською колядою. Сердечно вітаю зі святом тих, хто святкує дома і тих, хто є на чужині. Вітаю зі святом тих, хто в Україні і тих, хто на поселеннях. Вітаю із радісним святом Різдва Христового тих, хто святкує його на фронті чи в ув'язненні, чи можливо на лікарняному ліжку. Але до всіх нас Він прийшов сьогодні, щоб дати своє благословення, підняти нас, наповнити життєвою силою, радістю і оптимізмом».

«Нехай Господь, який народився у Вифлеємі, – побажав Предстоятель УГКЦ, – буде нашим світлом і нашою провідною зорею у майбутніх роках нашого життя. Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу з наших очей, а смуток перетворить на радість».

***

Освячення храму в Миколаєві

#ТижденьУГКЦ: святкування Різдва Христового, освячення храму на півдні України і повернення капеланів до в’язниць

3 січня 2021 року владика Михайла Бубній, екзарх Одеський УГКЦ, звершив Чин освячення нижнього храму Покрову Пресвятої Богородиці в м. Миколаєві та звершив в ньому першу Божественну Літургію.

Зведення храму в честь Покрову Пресвятої Богородиці розпочалося у 2016 році. Будівництво ведеться у береговій зоні р. Інгул на перетині вулиць Андрея Шептицького і архітектора Старова, на території 0,17 га.

Храм складається з двох частин: нижньої та верхньої. Допоки тривали будівельні роботи над зведенням свого храму, богослужіння для вірних греко-католиків відбувалися у костелі. Від сьогодні всі вірні греко-католики Миколаєва мають можливість молитися у своєму, нижньому храмі, допоки тривають будівельні роботи над зведенням верхнього храму.

***

Капелани повертаються в установи пенітенціарної системи України

#ТижденьУГКЦ: святкування Різдва Христового, освячення храму на півдні України і повернення капеланів до в’язниць

Цього тижня в Міністерстві юстиції України відбулася зустріч представників Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України з профільним заступником Міністра юстиції Оленою Висоцькою.

У зв'язку з обмеженнями, викликаними пандемією, душпастирська опіка в органах і установах пенітенціарної системи України була припинена через побоювання ураження COVID-19. Деякі винятки становили нечисленні можливості відеозустрічей із в'язнями, які організовували працівники соціально-виховної і психологічної служби пенітенціарних установ.

Тепер капелани повертаються в установи пенітенціарної системи України, відповідально ставлячись до обмежень пов'язаних з пандемією.

Департамент інформації УГКЦ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh