#ТижденьУГКЦ: День Незалежності України, дві онлайн-прощі та підготовка до нового навчального року

Ось головні події, що сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (22-28 серпня 2020 року).

Блаженніший Святослав привітав українців із Днем Незалежності України

24 серпня Україна відзначала 29-ту річницю незалежності. Українська Греко-Католицька Церква долучилася до відзначення Дня Незалежності. Так Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав напередодні звернувся у відеозверненні до українців із закликом любити своє, купувати своє, плекати своє. «Говорімо рідною українською мовою. Зробімо все, аби наша держава утверджувалася і розвивалася», – сказав він.

День Незалежності України святкували також у парафіях УГКЦ закордоном, зокрема у Фінляндії та Канаді.

***

Онлайн-прощі до Кохавина та Унева

#ТижденьУГКЦ: День Незалежності України, дві онлайн-прощі та підготовка до нового навчального року

Протягом останнього тижня в УГКЦ також відбулися два паломництва, які, з огляду на карантинні обмеження, пройшли у онлайн режимі. Так 20-22 серпня двадцятеро богопосвячених осіб здійснили першу пішу прощу до Кохавина, а 25-28 серпня тривала традиційна 29-а серпнева проща до Унева. Усі охочі приєднатися до цих паломництв мали можливість зробити це в онлайн-форматі у соцмережах.

***

Триває підготовка до нового навчального року в католицьких школах

#ТижденьУГКЦ: День Незалежності України, дві онлайн-прощі та підготовка до нового навчального року

Напередодні початку нового навчального року Блаженніший Святослав зустрівся із керівниками католицьких навчальних закладів. Зустріч відбулася в онлайн-режимі 26 серпня 2020 року.

Блаженніший Святослав привітав усіх з початком нового навчального року та подякував за можливість бути з усіма, хоч і віртуально.  Глава Церкви висловив думку про важливість спілкуватися та обмінюватися думками, щоби бути сильнішими і знаходити відповіді на непрості питання в умовах пандемії COVID-19 і поділився досвідом обговорення сучасної ситуації на найвищому рівні. 19 серпня, у свято Преображення, відбулася особиста зустріч Баженнішого Святослава з Прем’єр-міністром України п. Денисом Шмигалем. У розмові з очільником УГКЦ Прем’єр-міністр зазначив, що йому відомий позитивний досвід навчального процесу в приватних католицьких школах Івано-Франківська, тому від католицьких шкіл і дитсадків очікує доброго прикладу для державних навчальних закладів. Пан Шмигаль підтримав пропозицію Блаженнішого Святослава, щоб темою першого уроку нового навчального року зробити здоровий спосіб життя в умовах пандемії.

«На рівні УГКЦ, – зауважив Блаженніший Святослав, – з боку Комісії освіти і виховання та Комісії охорони здоров’я бажаємо допомогти католицьким закладам освіти якнайкраще і якнайбезпечніше почати навчальний рік. Як Глава Церкви, готовий послужити усім чим тільки можу! Бути вашим голосом перед першими особами нашої держави, а з іншого боку дуже хочу, щоб ми показали приклад будівництва нової культури здоров’я в нових обставинах. Приклад католицької освіти має бути таким, де ця культура плекається по-особливому, де свідомість здорового способу життя є присутньою, і в такий спосіб, бути патріотами, любити Господа Бога, свою Батьківщину, католицьку школу, спільноту, свого ближнього”.

Департамент інформації УГКЦ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh