Авторські статтіПодорожі

Тихоокеанське узбережжя Каліфорнії у фотографіях

Монтерей, Кармел, Біг Сюр та інші місця, які доводять, що Каліфорнія не обмежується одним тільки Сан-Франциско.

Чому обов’язково їхати?

«Золотому» штату дуже пощастило! Він простягнувся вздовж узбережжя Тихого океану. Сюди, як і раніше, щороку спрямовуються мільйони людей в надії реалізувати свою мрію про красивою і багатою життя. Бо Каліфорнія – насамперед, найбільша соціальна лабораторія майбутнього. Але! Раз в житті нам необхідно відчути силу таких явищ, які ми називаємо «вічністю», «космосом», «безсмертя». Повірте, міць океану вас не розчарує.

Куди прилетіти і де зупинитися?

Мій друг дитинства живе в серці Силіконової долини – Пало-Альто. Він зустрів нашу сім’ю в Міжнародному аеропорту Сан-Франциско, і через 30 хвилин ми вже розглядали його будинок. Моя порада: якщо буде повертатися додому з Сан-Франциско, розумно зупинитися в тому ж окрузі, де розташований аеропорт. Наприклад, у містечку Сан-Бруно (7 хвилин від аеропорту). За 30 хвилин з Сан-Бруно ви доїдете до центру Сан-Франциско та Стенфорда. Але наша мета інша. Ми – до океану!

Екскурсійні тури

Не поспішайте бронювати екскурсії російською мовою. Як правило, вони в три рази дорожче. Ми подорожували по Каліфорнії з американською фірмою Take Tour. Буду категоричною – тільки з нею! Подивіться їх сайт, і ви зі мною погодитеся. Нехай не бентежить вас той факт, що в автобусі більшість громадян китайського походження – вони проявили себе виключно дисциплінованими і турботливими по відношенню до нас, туристів з України.

Гід розмовляє на доступній нам англійській. З мінусів – на зупинках віддавалася перевага китайських ресторанчиках. Екскурсія по Тихоокеанському узбережжю на один день коштує 68 usd.

Біг-Сюр: від Монтерея до Кармеля

Улюблений бітниками Біг-Сюр – це відрізок центральної частині узбережжя довжиною 160 км. Сюди в 1961 році приїжджав культовий американський письменник, засновник The Beat Generatin Джек Керуак для пошуку сенсу життя. Рідкісна краса та енергетика цього місця повністю поглинає фрази об’єкти, збудовані людьми.

Тільки сонце, місяць і зірки є джерелами світла. Тут треба зупинитися, щоб розгледіти птахів, морських левів і піщаних білок, що граються у відсутності людини. І все ж поля для гольфу біля океану і особняки мільйонерів вражають уяву.

Монтерей. Монтерей – це Джон Стейнбек і його роман «Консервний ряд». До середини минулого століття життя містечка забезпечував завод по виробництву консервів. Сьогодні у його приміщенні працює першокласний акваріум Monterey Bay Aquarium. Вартість квитка – 30 usd.

Дитина 8 років, поспостерігавши за зграєю ричбок, відкрив нам секрет їх синхронного плавання: « Я зрозумів, вони дресировані!»

В Монтереї знаходиться національний центр Джона Стейнбека. Лауреат Нобелівської премії, він багато подорожував по Європі, як військовий кореспондент. «Стейнбек полюбляє пригоди навіть не на землі, де йому тісно, а в океані», – стверджувала дружина письменника.

Де поїсти в Монтереї? Ми обідали в ресторані Fandango. Інтер’єр життєрадісно витриманий у французькому стилі. Кажуть, що Стейнбек відвідував його. Втамувати голод на весь день можна великою порцією спагетті з м’яким ясним соусом і сіром за 24 usd.

Кармел. В Кармелі нічого відвідувати не треба. Просто ходити, відчуваючи почуття захоплення. Незвичайне містечко схожий на заміський клуб мільйонерів. Один годину мером Кармеля був легендарний актор Клінт Іствуд, який вклав власні кошти в розвиток містечка. Подивитися можна одна історична будівля, побудоване поетом Р. Джефферсом на Ocean View Ave, з так званої Вежею яструба. Вікно-ілюмінатор в ній був узятий з потерпілого крах судна, що перевозило Наполеона з Ельби.

Трохи філософії під кінець. «Між нами – прірва!», – постійно думала я в поїздці. І справа не в первозданній природі узбережжя, не в казкових містечках, не в найвищій культурі американської цивілізації. Справа в людях. Це творіння їх рук. Збереження природи, турбота про неї – це їх людська воля. Це їх любов до спадкоємців!

Мені подобається майбутнє Америки. Я раджу всім відправитися по цих місцях або вибрати інший маршрут на свій розсуд, але обов’язково познайомитися з цією країною!

Віра Погорєлова

Менеджер з туризму

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України