Гепатит – це інфекційне захворювання, який уражає печінку та інші внутрішні органи. Часто протікає безсимптомно, але виділяють гострий (який протікає з симптомами) та хронічний гепатит С. Через декілька років інфекція може призвести до невиліковного цирозу та раку печінки. Діагностувати хворобу на самому початку можна в мережі лабораторій INVIVO, за допомогою простого, швидкого та інформативного аналізу на гепатити. Ми працюємо з надчутливими тест-системами з Європи, які виявляють навіть незначні сліди вірусу у зразках.
Коли потрібно тестування на гепатит С
- Як базове скринінгове обстеження – 1 раз на рік;
- Після перенесених травм, операцій, переливань крові та її компонентів;
- Після незахищеного сексу;
- Під час постановки на вагітність;
- При наявності симптомів гепатиту (жовтяниця, слабкість, свербіння шкіри, втрата ваги, збільшення печінки тощо).
Види тестування на гепатит С
Щоб дізнатися свій статус щодо інфікування гепатитом С існує 2 дослідження:
- Тест на антитіла, який визначає, чи контактували ви коли-небудь з вірусом гепатиту С.
- ПЛР-тест, який визначає, чи присутній вірус в організмі та на скільки він активний.
Зазвичай рекомендовано проходити тест на антитіла та ПЛР-тест одночасно (виконуються з одного зразка венозної крові). Таким чином ви одразу дізнаєтесь, чи є наразі вірусна активність, та чи потрібно звертатись до лікаря.
Тест на антитіла
Під час тесту на антитіла до гепатиту С венозну кров змішують з відповідними антигенами та досліджують на аналізаторі. Під час дослідження можна виявити 2 типи антитіл: М-антитіла, які вказують на гострий процес інфікування, та G-антитіла, які вказують на раніше перенесену інфекцію.
Важливо пам’ятати, що існує «період вікна». Це короткий період після контакту з вірусом, коли імунна система може не встигнути виробити антитіла. Зазвичай для розвитку цих антитіл потрібно від шести до дванадцяти тижнів. Однак у деяких людей це може тривати до шести місяців. Отже, якщо ви робили аналіз протягом цього періоду вікна і результат негативний, це не обов’язково означає відсутність вірусу.
ПЛР-тест
ПЛР-тест (полімеразна ланцюгова реакція) визначає наявність активного процесу розмноження вірусу шляхом відбудови генетичного матеріалу вірусу у зразку крові.
Результати тесту на гепатит С
Результати тесту зазвичай позначаються як «невиявлені» або «виявлені». Якщо вірус виявлено – у дослідженні вказують кількість клонів вірусу, знайдених в одиниці крові. Це називається вірусним навантаженням.
На закінчення
Запишіться на обстеження до будь якої лабораторії мережі INVIVO за телефоном
0 800 210 777. Дзвінки по території України безкоштовні.