ЄС|NATO

Терористи збираються налагодити друк фальшивих гривень – Геращенко

  Вчора ввечері в ефірі програми «Шустер Live» на Першому національному радник глави міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко оголосив важливу і дуже тривожну інформацію. Він повідомив, що, за наявними у нього даними, російські та проросійські терористи на Донбасі вже завозять з Росії обладнання для друкування гривні.

«Росія там (на Донбасі) поки що дає озброєння, боєприпаси, медикаменти, але вона не дає цим бойовикам грошей. Вона каже – грабуйте! Зараз вже відома інформація про те, що, ніби як, завозяться верстати друкарські для друку фальшивої гривні », – розповів Геращенко.

При цьому, як було зазначено два дні тому в повідомленні інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони, в Донецькій області терористи мали намір вже з 17 листопада відкрити нову банківську установу на заміну мережі одного з українських банків.

А три дні тому в ГУМВС України в Донецькій області повідомили, що у Ворошиловському районі міста Донецька терористи захопили приміщення ПАТ «Перший український міжнародний банк» (ПУМБ) і заволоділи майном банку, у тому числі цінним.

Всі ці факти не можуть не стурбувати українську владу. Справа в тому, що якщо дійсно на захоплену територію Донбасу вже поставлено відповідне російське устаткування, то там найближчим часом може початися друкування гривні. Причому, якість гривневих купюр в цьому випадку може виявитися дуже високим, а обсяги випуску – колосальними.

Адже це ж не просто якийсь фальшивомонетник або невелика група фальшивомонетників десь в підвалі на підручному обладнанні і невідомо на якому папері друкують фальшиві гроші. Тут Росія напевно забезпечить своїх бандитів на Донбасі високоякісними папером і фарбами, а також високопродуктивним і теж якісним обладнанням. Друкувати гроші будуть не криючись, а, навпаки, під охороною. Та ще й з Росії надішлють досвідчених фахівців цієї справи, які запустять процес і всьому навчать бандитів.

Тепер давайте прикинемо, про які обсяги друкування фальшивих грошей терористами може піти мова! За різними оцінками, на захопленій бандитами території Донбасу перебуває зараз 3-4 млн чоловік. Зарплати ж і пенсії там не отримують вже кілька місяців. Якщо кожному з, припустимо, всього 2 млн осіб керівники так званих ДНР і ЛНР захочуть до Нового року видати у вигляді зарплат і пенсій за минулі півроку в середньому по 20 тис грн, то для цієї мети вони надрукують 40 млрд грн. Але можуть же вирішити видати і більше? Та ще багато готівки бандитам знадобиться на всякі інші потреби, а численні керівники так званих республік і бандформувань  захочуть видавати собі зарплату не якимись десятками тисяч гривень, а мільйонами? ..

При цьому зрозуміло, що величезна частина з цих грошей хлине в інші регіони України – в Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Полтавську, Херсонську та інші області (і також, звичайно, в Київ). А там ці гроші, природно, кинуться на валютний ринок.

Ну і неважко собі уявити, що станеться з курсом гривні і з усією фінансовою системою України, якщо на валютний ринок у найближчі місяці потрапить додатково 10-20 млрд гривень або ще більше. А скільки мільярдів (десятків, сотень мільярдів) гривень бандити надрукують протягом 2015 року та який через це може надати курс нашої нацвалюти до долара в кінці наступного року, навіть страшно подумати!

Джерело: Экономика от Пророка

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України