Новини

Термобілизна: основні особливості та чому вона так необхідна

Визначення поняття

Термобілизна — нижній одяг, який нерідко називають першим шаром. Вона виготовляється з різних матеріалів: натуральних, штучних або комбінованих. На вибір тканини впливають умови використання.

Замовити термоштани чоловічі та жіночі — гарне рішення, аби з комфортом активно відпочивати на природі в морозну погоду. Також до них варто придбати топ та кофту, щоб максимально зручно почуватися в холодну пору. Цей одяг виконує кілька важливих функцій:

  1. Прибирає зайву вологу тіла.
  2. Зберігає тепло, що генерується організмом.

Потовиділення також є важливим нюансом, який призводить до дискомфорту в холодну погоду. Тому здатність відводити вологу — одна з головних переваг якісної термобілизни в порівнянні зі звичайним повсякденним одягом.

Особливості термобілизни

Якісна термобілизна виконує низку важливих завдань:

  1. Відведення надлишкової вологи від шкіри без її накопичення. Це особливо важливо, оскільки звичайна бавовняна білизна просто вбирає піт, але водночас стає мокрою й може призвести до переохолодження.
  2. Регулювання теплообміну. Вдосконалена технологія дозволяє зберігати тепло тіла без перегріву.
  3. Забезпечення свободи рухів. Для виготовлення термобілизни використовуються еластичні тканини, що забезпечують комфорт під час активних спортивних навантажень.
  4. Довготривале збереження гігієни тіла. Дозволяє зберегти сухість та нейтральний запах тіла.

Термоодяг дає змогу комфортно займатися будь-якою активністю на природі. У ній завжди тепло, зручно й сухо. Однак, якщо ви плануєте йти в гори, то варто подумати про те, аби купити спеціальну сумку, наприклад рюкзак Fjallraven Kanken. Це чудовий варіант для трекінгу, він має легку вагу та хорошу місткість.

Принцип роботи термобілизни

Під час інтенсивних фізичних навантажень організм виділяє багато вологи, і її накопичення в одязі може знизити теплоізоляцію. Щоб вирішити цю проблему й забезпечити комфорт, тіло мусить витратити додаткову енергію на випаровування вологи.

Для виготовлення термобілизни використовуються спеціальні тканини, які розробляються за допомогою високотехнологічних методів. Матеріали мають особливу структуру плетіння ниток, що дозволяє їм відводити піт від тіла та ефективно випаровувати вологу.

Оптимальною вважається комірчаста структура тканини, де внутрішні комірки відводять піт, а зовнішні розподіляють вологу по поверхні й випаровують її завдяки капілярному ефекту. Це дозволяє ефективно використовувати тепло, що генерується організмом.

Також термобілизна може мати різну щільність, що важливо для оптимізації кровообігу та підтримання м’язового тонусу, для цього в деяких моделях передбачена зональна компресія.

Як правильно вибрати термобілизну

Купуючи термобілизну, важливо враховувати три основні фактори:

  1. Температуру повітря.
  2. Особисті відчуття і реакції на зміни температури.
  3. Інтенсивність фізичних навантажень.

Виробники такого одягу розробляють спеціальні моделі для різних умов та потреб (наприклад, спорт, тренування в спортзалі та повсякденне носіння). Існують чотири основних типи термобілизни: Cool, Warm, X-warm та Light.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України