Українці в Чехії

Термін дії сертифікату вакцинації в Чехії скоротять до 9 місяців

Міністерство охорони здоров’я Чехії з січня 20 Щоб продовжити його на необмежений час, мешканцям доведеться отримати третю дозу прищеплення. Про це у четвер, 2 грудня, повідомив голова ведомства Адам Войтех.

За його словами, тим самим Чехія виконує рекомендацію Єврокомісії. Аналогічний крок, як очікується, робити всі країни ЄС.

Мешканці республіки через шість місяців після другої дози отримають від МОЗ повідомлення СМС, що їм протягом найближчих трьох місяців слід отримати третю дозу вакцини. Інакше їх сертифікати перестануть діяти.

Після третьої дози документ стане безстроковим. Точніше, він буде діяти доти, доки влада не побачить доцільності ще однієї ревакцинації. Поки ні уряд, ні медики, ні вчені не можуть гарантувати, чи знадобитися вона чи ні. Таким чином, з нового року дві дози вакцини в Чехії перестатимуть вважатися завершеним щепленням від коронавірусу. Щоб отримати безстроковий сертифікат, доведеться робити третю ін’єкцію.

Через дуже нетривалу дію однокомпонентної вакцини Janssen від компанії Johnson & Johnson (як показавши досвід, її ефективність різко знижується вже через 3 місяці), МОЗ через СМС закликає всіх жителів, які отримали цей препарат, зробити ревакцинацію будь-якою іншою мРНК-вакциною. Повідомлення прийде за два місяці після вакцинації.

Глава Чеського вакцинологічного товариства Роман Хлібек назвав скорочення терміну дії сертифікатів правильним рішенням.

«Нові дані підтверджують необхідність ревакцинації, і це те, з чим ми повинні рахуватися. Людям необхідно отримати третю дозу через шість місяців після другої, оскільки ефективність вакцини з часом знижується. Як на мене, то три місяці цілком достатньо, щоб знайти годину на візит до лікаря або до центру вакцинації, щоб зберегти свій сертифікат», – заявив він порталу iDNES.

За словами Хлібека, три дози – це нормальне явище для прививок. Як приклад він навів щеплення від правця, енцефаліту та кашлюку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України