Терапія плазмою крові в Австрії : перші пацієнти одужали та вже виписані із стаціонару

Проблиски надії в боротьбі з пандемією : як заявив міністр охорони здоров’я Рудольф Аншобер вранці у четвер на спільній прес-конференції з лікарем Робертом Краузе з MedUni Graz і Урсулою Крейл з Червоного Хреста, перші пацієнти після терапії плазмою (плазма – рідка частина крові, у якій зважені формені елементи. Макроскопічно вона являє собою однорідну каламутну (іноді майже прозору) жовтувату рідину, яка збирається у верхній частині посудини з кров’ю після осадження формених елементів) вже змогли вилікуватися і тепер можуть бути выписанны з лікарні. Однак, щоб отримати більш точну інформацію про цю форму терапії, Аншобер заявив: «Нам потрібні пожертвування плазми від пацієнтів які видужали від Covid 19».

Ліки, вакцинації або панацеї від підступного вірусу SARS-CoV-2 досі не існує, але, згідно Краузе, антитіла, що містяться у відновленій плазмі крові, можуть допомогти важкохворим пацієнтам перемогти інфекцію. Всього в Австрії вже проведено 20 процедур з використанням «плазми». Урсула Крейл додала, що ясно, що «терапія допомагає», але все ще необхідно багато наукових даних як надійної основи для більш широкого використання і більшої кількості плазми від раніше заражених людей.

Незважаючи на ці успіхи, дотепер не було можливості зробити будь-які науково обґрунтовані заяви про ефективність цього «експериментального терапевтичного підходу, в якому все ще залишається багато відкритих питань». У будь-якому випадку, це «не терапія, яку можна дати кожному. До цього методу треба підходити дуже вибірково і проводити сувору оцінку ризиків і вигод, тому що він може мати побічні ефекти», — підкреслила Краузе. Таке лікування може призвести до алергічних реакцій або пошкодження вже уражених легень.

Одночасно з Південної Кореї прийшла інформація, що два літніх пацієнта були вилікувані за допомогою плазми крові. Звичайні методи лікування не спрацювали в цих випадках.

За матеріалами:https://www.krone.at/
Фото:once13/stock.adobe.com

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh