Новини з Австрії

Терапія плазмою крові в Австрії : перші пацієнти одужали та вже виписані із стаціонару

Проблиски надії в боротьбі з пандемією : як заявив міністр охорони здоров’я Рудольф Аншобер вранці у четвер на спільній прес-конференції з лікарем Робертом Краузе з MedUni Graz і Урсулою Крейл з Червоного Хреста, перші пацієнти після терапії плазмою (плазма – рідка частина крові, у якій зважені формені елементи. Макроскопічно вона являє собою однорідну каламутну (іноді майже прозору) жовтувату рідину, яка збирається у верхній частині посудини з кров’ю після осадження формених елементів) вже змогли вилікуватися і тепер можуть бути выписанны з лікарні. Однак, щоб отримати більш точну інформацію про цю форму терапії, Аншобер заявив: «Нам потрібні пожертвування плазми від пацієнтів які видужали від Covid 19».

Ліки, вакцинації або панацеї від підступного вірусу SARS-CoV-2 досі не існує, але, згідно Краузе, антитіла, що містяться у відновленій плазмі крові, можуть допомогти важкохворим пацієнтам перемогти інфекцію. Всього в Австрії вже проведено 20 процедур з використанням «плазми». Урсула Крейл додала, що ясно, що «терапія допомагає», але все ще необхідно багато наукових даних як надійної основи для більш широкого використання і більшої кількості плазми від раніше заражених людей.

Незважаючи на ці успіхи, дотепер не було можливості зробити будь-які науково обґрунтовані заяви про ефективність цього «експериментального терапевтичного підходу, в якому все ще залишається багато відкритих питань». У будь-якому випадку, це «не терапія, яку можна дати кожному. До цього методу треба підходити дуже вибірково і проводити сувору оцінку ризиків і вигод, тому що він може мати побічні ефекти», — підкреслила Краузе. Таке лікування може призвести до алергічних реакцій або пошкодження вже уражених легень.

Одночасно з Південної Кореї прийшла інформація, що два літніх пацієнта були вилікувані за допомогою плазми крові. Звичайні методи лікування не спрацювали в цих випадках.

За матеріалами:https://www.krone.at/
Фото:once13/stock.adobe.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України