Новини з Австрії

Теракт з 11 загиблими в Німеччині: слід веде до Австрії

Як вже повідомлялося, Тобіас Р. (43 роки) в четвер ввечері скоїв масове кровопролиття в Ханау біля Франкфурта. Він застрелив одинадцять людей у двох кальянних барах і в ресторані швидкого харчування, в тому числі кількох громадян Туреччини, серйозно поранивши п’ ятьох. Потім він поїхав додому, вбивши свою матір (72 роки) та покінчив з собою. Приводом для такого божевілля з 11 загиблими стала расова ненависть.

Перед вбивством колишній банкір розмістив в Інтернеті відео з ліпленням «Час битися». Він також розмістив на своєму веб-сайті маніфест на 24 сторінках, повний расизму, ненависті до іноземців і заплутаних теорій змови. «Такі країни, як Марокко, Алжир, Туніс, Лівія, Єгипет, Ізраїль, Саудівська Аравія, Туреччина, Ірак, Афганістан і Філіппіни повинні бути знищені», — пише він. В кінці він пише: «Якщо б була кнопка для знищення мільярдів, я б натиснув її». Також він розповідає, чому у нього ніколи не було жінки, які голлівудські фільми він любить, чому він ненавидить турків, курдів і марокканців. У своїх плутаних нотатках він розповідає, що він перебував під наглядом і переслідуванням німецьких і американських спецслужб протягом багатьох років. Він також фантазував, що «в Америці існують підземні військові об’єкти, де діти зазнають насильства і вбивств».

Вбивця неодноразово вказував німецькій поліції, що за ним стежать спецслужб і оскільки ніхто не дбав про неї», він в кінцевому підсумку звернувся до Бернду Глоггнітцеру з Терніца в Нижній Австрії. Його ім’я згадується навіть у маніфесті терориста. Він вважав, що сам Глоггнітцер міг би допомогти йому боротися з «змовниками».

Однак «тренер по інтуїції» відхрестився від вбивці і не захотів мати нічого спільного з божевільним з Ханау:

«Мене, ймовірно, мене рекомендував приватний детектив у Німеччині. 13 грудня він писав електронною поштою, чи можемо ми йому допомогти. Він також направив свою кримінальну скаргу в прокуратуру. Я не відповів на це. Мені відразу стало ясно, що це божевільний. Я не хочу мати нічого спільного з такими людьми. Потім він знову написав і тільки тоді я відповів, що не можу йому допомогти. А останній раз він написавши 6 січня. Він, мабуть, думав, що я був детективом. Однак ми проводимо навчання людей, щоб вони стали більш інтуїтивними і творчими в своїй професійній життя. Я в шоці від того, що сталося.»

Фото: APA/dpa/Boris Roessler

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України