Новини з Австрії

Теракт у Відні: віденський адвокат очікує хвилі позовів проти держави

Терор у Відні – чотири убитих, 23 поранених і невдале розслідування. Адвокат Флоріан Хйоллварт очікує офіційних позовів від жертв.
Віденський терор може спричинити за собою ряд судових позовів, а суди займуть довгі роки.

Словацькі колеги конкретно поінформували австрійську владу про спробу покупки зброї в липні 2020 року. Європол визнав 20-річного чоловіка радикальним ісламістом. Проте в понеділок під градом куль, на жаль, загинули чотири людини, 23 постраждалих отримали поранення. Хтось за це відповісти повинен.

«Класичний випадок офіційного позову про відповідальність», – впевнений адвокат. «Якщо буде доведено, що влада не проводила розслідування або проводили його недбало, я бачу дуже хороші шанси».

Зальцбурзький юрист і професор університету Андреас Клетецка також говорить про офіційну відповідальності в інтерв’ю «Presse».

«Здається, все говорить на користь цього», – підсумовує експерт.

Законодавство регулює відповідальність федеральних, земельних і муніципальної влади за шкоду, заподіяну їх органами в результаті дій. «Як тільки з’являється позов від тих, хто втратив близьких або отримав травму, тут же виникає ефект кулі», – каже адвокат.

У Національній раді міністр МВС зіткнувся з різкою критикою опозиції. Глава FPÖ Кікл вже говорить про «жахливий провал». Генеральний секретар FPÖ Міхаель Шнедліц подав скаргу до Прокуратури з економіки та корупції (WKStA).

«Тепер абсолютно ясно, що жахливий ісламістський напад можна було не тільки запобігти, але й НЕОБХІДНО було запобігти. І навпаки, ця невдача, яка, до речі, імовірно є зловживання службовим становищем, була умовою для успіху планів нападника », – викриває Герберт кикл.

Тим часом, міністри Нехаммер і Задіч створюють комісію з розслідування і обіцяють реформу BVT (Федеральне відомство захисту конституції і боротьби з тероризмом).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України