Теракт у Відні: віденський адвокат очікує хвилі позовів проти держави

Терор у Відні – чотири убитих, 23 поранених і невдале розслідування. Адвокат Флоріан Хйоллварт очікує офіційних позовів від жертв.
Віденський терор може спричинити за собою ряд судових позовів, а суди займуть довгі роки.

Словацькі колеги конкретно поінформували австрійську владу про спробу покупки зброї в липні 2020 року. Європол визнав 20-річного чоловіка радикальним ісламістом. Проте в понеділок під градом куль, на жаль, загинули чотири людини, 23 постраждалих отримали поранення. Хтось за це відповісти повинен.

«Класичний випадок офіційного позову про відповідальність», – впевнений адвокат. «Якщо буде доведено, що влада не проводила розслідування або проводили його недбало, я бачу дуже хороші шанси».

Зальцбурзький юрист і професор університету Андреас Клетецка також говорить про офіційну відповідальності в інтерв’ю «Presse».

«Здається, все говорить на користь цього», – підсумовує експерт.

Законодавство регулює відповідальність федеральних, земельних і муніципальної влади за шкоду, заподіяну їх органами в результаті дій. «Як тільки з’являється позов від тих, хто втратив близьких або отримав травму, тут же виникає ефект кулі», – каже адвокат.

У Національній раді міністр МВС зіткнувся з різкою критикою опозиції. Глава FPÖ Кікл вже говорить про «жахливий провал». Генеральний секретар FPÖ Міхаель Шнедліц подав скаргу до Прокуратури з економіки та корупції (WKStA).

«Тепер абсолютно ясно, що жахливий ісламістський напад можна було не тільки запобігти, але й НЕОБХІДНО було запобігти. І навпаки, ця невдача, яка, до речі, імовірно є зловживання службовим становищем, була умовою для успіху планів нападника », – викриває Герберт кикл.

Тим часом, міністри Нехаммер і Задіч створюють комісію з розслідування і обіцяють реформу BVT (Федеральне відомство захисту конституції і боротьби з тероризмом).

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh