Техно

Тепер керувати гелікоптером можливо одним джойстиком та за допомогою двох сенсорних екранів

Каліфорнійська авіаційна компанія Skyryse розробила напівавтономну систему пілотування, яку можна буде встановити на наявні вертольоти сторонніх виробників.

The One – перший гелікоптер, у якому ця технологія вже “вбудована”, що призводить до радикально спрощеної кабіни. Операційна система літака, що отримала назву SkyOS, включає в себе так звану електродистанційну технологію.

Подібно до електроприводу в автомобілях, ця установка замінює електропроводку складними механічними з’єднаннями, які традиційно пов’язують органи управління кабіни з відповідними компонентами польоту. Завдяки такому розташуванню традиційні елементи управління, як-от циклічний важіль, колективний важіль, педалі газу та антикрутного моменту, не обов’язкові – їхні функції можна запрограмувати в SkyOS.

Теперь управлять вертолетом можно всего одним джойстиком и с помощью двух сенсорных экранов

Skyryse зазначає, що SkyOS не є повноцінною системою автопілота. Пілот-людина, як і раніше, відповідає за керування гелікоптером за допомогою єдиного чотиривісного важеля управління, хоча йому, безумовно, допомагають у багатьох відношеннях.

По-перше, завдяки постійному аналізу дій пілота, умов навколишнього середовища, стану літака і параметрів польоту SkyOS може автоматично підтримувати літак у безпечному діапазоні польоту (оптимальне поєднання таких чинників, як повітряна швидкість і висота). Також є функція Hover Assist, яка забезпечує стабільне зависання вертольота, навіть якщо пілот відпускає ручку керування.

Теперь управлять вертолетом можно всего одним джойстиком и с помощью двух сенсорных экранов

Прості рухи сенсорним екраном запускають двигун і виконують іншу процедуру запуску, а також активують функції автоматичного зльоту і посадки.

Крім того, якщо буде виявлено збій у живленні двигуна, SkyOS автоматично перейде в режим авторотації. Функції польоту, як-от планування, підсвічування і приземлення, будуть тоді автоматизовані, хоча пілот, як і раніше, зберігатиме ручне керування, щоб максимально безпечно приземлитися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України