Авторські статтіДіаспора

Добудову чеської АЕС “Темелін” скасовано

Державна енергокомпанія ЧЕЗ скасувала тендер на добудову двох енергоблоків на АЕС “Темелін”. Причиною тому відсутність державних гарантій на фінансову допомогу, без якої ЧЕЗ не зміг бі забезпечити проведення робіт.

За словами генерального директора ЧЕЗ Даніела Бенеша, скасування тендеру не означає відмови від атомної енергії. Чехія готова в майбутньому побудувати два нових реактори на АЕС Темелін, один на АЕС в Дукованах і один на АЕС Богуніце (спільно зі Словаччиною). Нині головним метою чеських атомників оголошено продовження «життєвого циклу» АЕС в Дукованах.

Прес-секретар ЧЕЗ Ладислав Кржіж заявив, що компаніям-учасникам не будуть компенсовані витрати, пов’язані з проведенням тендеру. Це не було прописано в умовах тендеру, до того, закони Чехії не дозволяють компенсувати витрати на держзамовлення.

Даніел Бенеш нагадав, що під час оголошення тендеру в 2009 р. можна було говорити про окупність проекту, але зараз ситуація на європейському ринку енергоносіїв змінилася, і на тлі залежності від цін на електроенергію не можна гарантувати окупність двох нових енергоблоків Темелінського.

Нагадаємо, в жовтні 2013 р., чеська енергетична компанія ČEZ виключила з тендеру на добудову двох енергоблоків на АЕС Темелін французьку компанію Areva за невиконання його умов. Претендентів на перемогу в тендері залишалося двоє – чесько-російський консорціум Škoda JS, «Атомбудекспорт» і «Гідропрес» і американо-японська компанія Westinghouse.

Коментарів від них ще не надійшло.

9 квітня президент Чехії Мілош Земан виступивши за оголошення нового тендеру на добудову двох енергоблоків на АЕС “Темелін”. Земан пропонує повернути французів у список претендентів і додав, що може з’єднання явитися четвертий претендент – якийсь інвестор з Південної Кореї.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України