Темні конячки, які створювали історію: 5 знаменитих коханок російських царів

Незважаючи на те, що більшість шлюбів російських імператорів відбувалося за домовленістю і розрахунку, це ще не означає, що царські особи не знали, що таке справжня любов. І коханки царів малі в суспільстві великий вплив, який вони використовували, щоб поліпшити своє становище або допомогти своїй родині. Втім, більшість з них все-таки дійсно любив царів, про що свідчать численні любовні листи, які збереглися до наших днів.

1. Катерина Долгорукова (фаворитка Олександра II)

Катерина Михайлівна Долгорукова походила з княжої родини і була справжньою аристократкою. Імператор Олександр II був дуже дружний з її родиною, тому часто відвідував їх у маєтку. Коли він познайомився з Катериною, їй було всього 12 років. Після смерті Михайла Долгорукова імператор надавав допомогу його родині: зокрема, він давши освіту всім дітям, включаючи і саму Катерину. Коли дівчині було 16 років, імператор зустрівся з нею знову. Він закохався, і його почуття виявилося взаємним. Втім, Катерина відмовилася стати черговою з безлічі коханок царя.

Після того як дружина Олександра II, Марія Олександрівна, захворіла на туберкульоз, лікарі прописали їй целібат. Тоді Катерина, знаючи, які плюси зв’язок з царем принесе її сім’ї, все ж погодилася стати його коханкою. Імператор навіть зробив її фрейліною дружини, щоб постійно перебувати поруч з нею.

Катерина народила Олександрові чотирьох дітей. Кажуть навіть, що вона хотіла змістити з трону законних спадкоємців, щоб титул імператора дістався одному з її дітей. Після смерті своєї дружини Олександр одружився на Катерині.

Проте царська сім’я так і не прийняла Катерину. Її навіть не пустили до церкви, коли після вдалого замасі анархістів Олександра II ховали. Після смерті кохана їй разом з дітьми довелося переселитися у Францію.

2. Марія Наришкіна (коханка Олександра I)

Уроджена польська княжна, у віці 16 років Марія вийшла заміж за Дмитра Наришкіна. Дівчина привертала до себе увагу на всіх балах не лише красивою зовнішністю, але і неймовірним смаком в одязі і прикрасах.

Немає нічого дивного в тому, що імператор Олександр I закохався в неї з першого погляду. З благословення свого чоловіка Марія стала коханкою імператора в 1799 році. Олександр і Марія навіть з’єднання являлися раз на балах і різних церемоніях, незважаючи на те, що у імператора була законна дружина Єлизавета.

Наришкіну обожнював і двір, і царська сім’я. Вона навіть планувала змусити імператора розлучитися з дружиною і одружитися на ній. Все їй було прихильним: імператор демонстрував їх відносини на загальний огляд так, ніби зовсім не був одружений. Однак цим планам не судилося збутися: з невідомих причин Олександр відмовився розлучитися з дружиною. У 1814 році їх бурхливий роман несподівано закінчився. За годину цих відносин Марія народила п’ятому ятьох дітей, з яких як мінімум четверо були від царя. Втім, Він визнав всіх п’ятому ятьох і давши їм своє прізвище.

3. Ганна Лопухіна (фаворитка Павла I)

Як і всі знамениті коханки російських царів народжена в дворянській сім’ї, Лопухіна вразила імператора Павла I в саме серце, коли їй було 19 років від роду. Побачивши її на балу, імператор наказав, щоб її сім’я переселилася в Петербург, багатьом членам сім’ї він давши високі чини при дворі. Так після переїзду батько Анни отримав титул ясновельможного князя і місце генерал-прокурора.

Незважаючи на невеликий зріст і не особливу привабливість, Ганна підкорила серце Павла, і він здійснював заради неї мало не лицарські подвиги, гідні любовного роману. Фарбування стін Михайлівського палацу в колір рукавичок Анні або манера називати в честь неї кораблі – лише деякі з його жестів. У 1799 році, не витримавши тиску з боку суспільства за зв’язки з імператором, Лопухіна закінчила стосунки з Павлом і вийшла заміж за іншу людину. Імператор не перешкоджав її шлюбу з другом дитинства, князем Гагаріним, але в серці сподівався, що улюблена повернеться до нього. Однак його мрії не судилося збутися, адже два роки після їх розриву він був убитий.

4. Матильда Кшесинська (коханка Миколи II)

Прима-балерина польського походження, Матильда зустріла Миколу на одному зі своїх виступів, коли їй було 17 років. Закохавшись в неї з першого погляду, Микола II купивши їй розкішний особняк в Санкт-Петербурзі, де вони зустрічалися протягом 4 років, поки їхні тривалі стосунки. Відома своєю безжальною і амбітної натурою, Матильда часто користувалася своїми відносинами з імператором, щоб заробити славу і збільшити вплив в імператорському театрі. Вона була не просто дуже обдарованої танцівницею, але і примхливою, впертою жінкою, готовою на все, щоб знищити своїх суперників. Незважаючи на велику пристрасть і прихильність до Матильди, Микола розлучився з нею в 1894 році, коли помер його батько, а йому випало одруження майбутньої імператриці Олександрі Федорівні.

Пізніше Матильда закрутила роман із двома великими князями з родини Романових: двоюрідними братами Сергієм Михайловичем і Андрієм Володимировичем. У 1902 році вона народила сина і зізналася, що поняття не має, хто з двох його батько. Пізніше вона вийшла заміж за Андрея Володимировича і після Жовтневої революції переїхала з ним у Париж. Там вона відкрила престижну балетну школу, яку відвідували такі легендарні балерини, як Марго Фонтейн і Тетяна Рябушинская. У 1971 році Матильда померла, не доживши до 100-річчя всього 8 місяців.

До речі, про стосунки Матільди і останнього російського царя ви можете подивитися в кіно вже на цих вихідних. Адже виходить гучний фільм Олексія Учителя “Матильда”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh