Телескоп TESS виявив планету з довгим орбітальним періодом

Про виявленої третьої планети телескопом TESS напередодні повідомило NASA.

Планета, якій дали назву HD 21749b, знаходиться в 53 світлових роках від Землі і обертається навколо карликової зірки в сузір’ї Сітка. За попередніми даними, зібраними за допомогою телескопа TESS, виявлена планета має дуже довгий орбітальний період – 36 днів. Раніше зафіксовані за допомогою TESS планети оберталися навколо своїх зірок за 6,3 днів і за 11 годин.

Також вченим вдалося дізнатися склад планети. HD 21749b не скеляста, а, ймовірно, складається з газу, більш твердого, ніж атмосфера Нептуна або Урану, що робить її непридатною для життя. Вона в три рази більше Землі, що відносить її до категорії «газовий карлик». Температура на планеті становить близько 150 градусів за Цельсієм, однак це досить мало, якщо врахувати, що планета знаходиться дуже близько до своєї зірки, яка майже така ж яскрава, як і Сонце.

Але вчені NASA продовжують вивчати HD 21749b. Вони вважають, що в тій же системі може знаходиться ще одна планета з 7,8-денний орбітою. Теоретично вона може бути розміром з Землю. Це буде перший об’єкт такого розміру, знайдений за допомогою телескопа TESS.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh