Новини

Технологія виробництва покрівельного металопрофілю та переваги його використання

Одним із головних етапів будівництва є спорудження покрівлі. Дуже важливо підійти до цього процесу відповідально та особливу увагу приділити вибору оптимального виду матеріалу. Краще рішення — використання металопрофілю, який відрізняється високою надійністю, великим терміном служби й доступною вартістю. Його здебільшого називають профнастилом, що являє собою тонколистову сталь з гофрованим видом профілю.

Особливості виготовлення

Металопрофіль покрівельний виробляється з міцної сталі шляхом холодного профілювання. Такий варіант відрізняється наступними перевагами:

 • одержувані вироби характеризуються підвищеною міцністю та жорсткістю;

 • технологія вимагає використання мінімальної кількості обладнання, що позитивно впливає на вартість одержуваних виробів;

 • відрізняється низьким рівнем енергозатратності;

 • характерна висока швидкість виробництва продукції.

Відмінною особливістю покрівельного профнастилу є використання листової сталі, товщина якої становить від 0,5 мм. Отримання профільованої конструкції виконується після того, як сталевий лист проходить через вал з роликами. Відповідна форма досягається шляхом видавлювання на спеціальному обладнанні під назвою прокатні верстати. На завершальному етапі здійснюється різка листів необхідних розмірів, а також нанесення полімерного покриття на зовнішню поверхню.

Переваги використання

Сучасний ринок покрівельних матеріалів пропонує великий асортимент продукції, але профнастил займає передові позиції за кількістю продажів, що пов’язано з низкою характерних переваг використання:

 1. Великий експлуатаційний ресурс (від 40 років і вище).

 2. Наявність полімерного покриття, завдяки чому утворюється допоміжний захисний шар, що виключає ймовірність виникнення корозії.

 3. Невелика вага, що позитивно впливає не тільки на виконання монтажних робіт, а ще й на процес зберігання й транспортування.

 4. Стійкість до навантажень. По даху з металопрофілю може переміщатися людина, і конструкція при цьому не буде піддаватися деформації.

 5. Великий асортимент в залежності не тільки від типу профілю, а й колірного забарвлення, що дозволяє вибрати оптимальний варіант відповідно до фасаду будівлі.

 6. Екологічна безпека — можна використовувати для облаштування дахів житлових будинків (на відміну від шиферу).

 7. Доступна ціна — серед усіх варіантів сучасних матеріалів для покрівлі профнастил є одним із найдешевших, і тому він використовується частіше.

Вибираючи металопрофіль у якості покрівельного матеріалу, важливо звернути увагу не тільки на профіль, товщину та колір, але й на тип полімерного покриття. При виробництві застосовуються такі речовини, як поліестер, пурал, пластизол та інші. Кожен різновид має характерні особливості, що впливає на зовнішній вигляд продукції, її вартість та термін служби.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України