Кількість тюленів на берегах Шотландії різко знизилася на 65% в період з 2001 по 2010 рік. Скорочення в даний час складає 90% , і недавні дослідження показують, що за цей дивний рівень смертності спричинив токсин, вироблений водоростями, і це вдалося з’ясувати завдяки технології GPS.
В рамках проекту Harbour Seal на чолі з Відділом досліджень морських ссавців (SMRU) і дослідників з Університету Сент-Ендрюс, в партнерстві з мобільним оператором Vodafone, вчені відстежували тварин з допомогою телеметричних тегів. Це допомогло дослідникам з’ясувати, що тварини роблять і де вони збираються. Також вони контролювали їх навколишнє середовище з допомогою GPS.
Після ретельного аналізу інформації, переданої телеметричними тегами, початкові результати проекту показують, що токсин водоростей є потенційним “злочинцем”. Так як тушки знайдені на березі на шотландському узбережжі занадто розкладаються, вчені вдавалися до вивчення води в цьому районі. У доповіді Daily Mail, зразки води, зібрані в точках живлення, показують сліди кислот, які швидко розмножуються під час цвітіння. Це з’єднання діє як нейротоксин при високих концентраціях і, коли його їдять, це може отруїти мозок тварини і привести до її загибелі.
Дослідники сподіваються зібрати більше інформації у наступному році. Перші результати будуть використані для того, щоб вистежити тюленів і визначити точну причину смерті цих тварин, а потім вчені будуть думати, що можна зробити, щоб зупинити смертність. “Ми докладаємо всіх зусиль, щоб побачити, якщо ми можемо точно оцінити їх рівні впливу шляхом вимірювання рівнів токсинів в рибі в тих областях, де вони годуються, з’ясувати, який рівень токсину залишається в живих тюленях і які наслідки для здоров’я мають нелетальні його дози”, – сказав морський біолог Берні Макконнелл.