Технологія GPS допомогла з’ясувати причину смертності тюленів в Шотландії

Кількість тюленів на берегах Шотландії різко знизилася на 65% в період з 2001 по 2010 рік. Скорочення в даний час складає 90% , і недавні дослідження показують, що за цей дивний рівень смертності спричинив токсин, вироблений водоростями, і це вдалося з’ясувати завдяки технології GPS.

В рамках проекту Harbour Seal на чолі з Відділом досліджень морських ссавців (SMRU) і дослідників з Університету Сент-Ендрюс, в партнерстві з мобільним оператором Vodafone, вчені відстежували тварин з допомогою телеметричних тегів. Це допомогло дослідникам з’ясувати, що тварини роблять і де вони збираються. Також вони контролювали їх навколишнє середовище з допомогою GPS.

Після ретельного аналізу інформації, переданої телеметричними тегами, початкові результати проекту показують, що токсин водоростей є потенційним “злочинцем”. Так як тушки знайдені на березі на шотландському узбережжі занадто розкладаються, вчені вдавалися до вивчення води в цьому районі. У доповіді Daily Mail, зразки води, зібрані в точках живлення, показують сліди кислот, які швидко розмножуються під час цвітіння. Це з’єднання діє як нейротоксин при високих концентраціях і, коли його їдять, це може отруїти мозок тварини і привести до її загибелі.

Дослідники сподіваються зібрати більше інформації у наступному році. Перші результати будуть використані для того, щоб вистежити тюленів і визначити точну причину смерті цих тварин, а потім вчені будуть думати, що можна зробити, щоб зупинити смертність. “Ми докладаємо всіх зусиль, щоб побачити, якщо ми можемо точно оцінити їх рівні впливу шляхом вимірювання рівнів токсинів в рибі в тих областях, де вони годуються, з’ясувати, який рівень токсину залишається в живих тюленях і які наслідки для здоров’я мають нелетальні його дози”, – сказав морський біолог Берні Макконнелл.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh