Причина чому Берлін не передає крилаті ракети Taurus, скоріш за все, максимальна далека за будь-які політичні чи дипломатичні сфери
Джерело: Bild , Defence Express
Останніми днями інформація про те, що у Німеччини готуються до передачі крилатих ракет Taurus набула широкого поширення. Зокрема з цією ініціативою виступили депутати правлячої партії, потім з’явилась інформація, що канцлер Олаф Шольц нібито концептуально погодився, але за умови того, що ці ракети не матимуть можливості завдавати ударів по РФ.
Але, як пише Bild з посиленням на неназваного німецького високопосадовця, жодної підготовки до передачі крилатих ракет Taurus до України не відбувається і загалом “наразі нічого не відбувається”.
Також видання офіційно звернулось до міноборони країни, де також отримало відповідь, що “нової інформації відносно крилатої ракети Taurus не буде”.
Зокрема прес-секретар німецького оборонного відомства заявив, що “поточний статус питання Taurus для України не змінився. Ніякого політичного рішення відносно передачі цих ракет не прийнято”.
З боку Defense Express зазначили: попри те, що у діях, точніше бездіяльності Берліна можливо розглядати політичний чи дипломатичний підтекст, насправді ситуація відносно цієї ракети може бути вкрай простою, а причини чому вона навряд потрапить до України – абсолютно банальними.
Ще коли про ці ракети почали говорити публічно, а це на рівні травня цього року, полковник у відставці та депутат ХДС Родеріх Кізеветтер повідомив кількість цих крилатих ракет, які зараз знаходяться у льотному стані у повітряних силах Німеччини – 150 одиниць. А загальне замовлення 2002 року стосувалось замовлення лише 600 Taurus.
І враховуючи те, що Бундсвер зараз це постійні скандали, на кшталт, зламаних БМП Puma та лише 30% працюючих PzH 2000, то далеко не факт, що реально навіть всі 150 задекларованих крилатих ракет – реальність.
Тобто навіть формальна передача 10-15 одиниць Taurus навряд чи щось змінює, а ось пояснень чому змогли виділити лише таку кількість знадобиться значно більше.
Саме тому у Берліні й шукають певні обмовки, мовляв, поставлять ракети лише тоді, коли США дадуть ATACMS.