Економіка

Навчання студентів у теплі місяці по суботам та антибіотики лише за рецептом: які зміни приготували українцям з 1 серпня

Які зміни очікують на українців з 1 серпня 2022 року

Щороку в законодавстві стаються нововведення, які торкаються кожного громадянина країни. Цього року українців також чекають зміни, які вступлять у дію з 1 серпня. Найбільше обговорювані новини продажу антибіотиків за рецептом та нарахування комунальних послуг.

Продаж антибіотиків виключно за рецептом

Українців довго готували до цього нововведення, і воно таки вступає у дію з 1 серпня поточного року. Відтепер для придбання антибіотиків потрібно буде представити електронний чи паперовий рецепт від будь-якого лікаря. Рецепт вважатиметься діючим протягом 30днів з моменту видачі.

Як навчатимуться студенти

Міністерство освіти внесло рекомендацію відправити студенів за парти з 15 серпня. Рекомендація не стосується студентів першого курсу. У теплі місяці радять впровадити шестиденний навчальний тиждень. Зимова сесія може закінчитися до кінця листопада. Другий семестр може розпочатися з 15 лютого. Дати початку навчального року та навчальних семестрів можуть змінюватися залежно від безпеки у регіоні.

Останній шанс скласти мультипредметний тест

Абітурієнти, які не мали можливості скласти мультипредметний тест, отримають шанс пройти його у серпні. Це остання можливість вступити в український вуз у 2022 році. Щоб здійснити реєстрацію, потрібно:

  • Зайти на сайт Українського центру оцінювання якості освіти та сформувати реєстраційну карту (з 12 по 15 серпня).
  • Обрати населений пункт, у якому абітурієнт складатиме тест (з 25 по 30 серпня).
  • На персональній сторінці користувача підтвердити участь у проходженні тестування. Населений пункт повинен бути найбільше наближеним до місця знаходження на період проведення сесії (підтвердження з 5 по 7 вересня).

Тарифи на електроенергію

Продовжуючи з 1 серпня 2022 тариф на електроенергію залежатиме від кількості споживання кіловат. Тариф 1,44 грн за кіловат нараховуватиметься тим, хто використовує до 250кВт/год на місяць. Користувачі, які використовують надміру цього показника, оплачуватимуть за спожиту енергію за тарифом 1,68 грн.

Верховна Рада України ухвалила рішення, згідно якого під час військового стану та ще через шість місяців після закінчення війни тарифи на опалення, гарячу воду та розподілу опалення підвищуватися не будуть.

Правила для перетину кордону до деяких країн

З 1 серпня українці, які мають вакцинацію хоча б одною дозою вакцин AstraZeneca, Moderna, Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson, можуть перетинати кордон Саудівської Аравії та Італії (по приїзді потрібно буде перебувати на ізоляції). Громадяни, які не мають щеплення, зобов’язані пройти самоізоляцію.

Скільки доведеться платити за газ

Нові тарифи нараховуватимуть за споживання газу. До 31 березня 2023 року користувачі платитимуть 7,42 грн за кубометр. Бюджетна сфера сплачуватиме за газ за тарифом 16,39 грн за кубометр. Іншим користувачам встановлюється тариф 38.33 грн за кубометр газу (розрахунки з урахуванням ПДВ).

Для споживачів діятимуть нові норми: на 10% нижчі за ті, що були закріплені трирічними договорами (раніше укладеними між споживачами та Нафтогазом). Переліміт кубометрів доведеться оплачувати за ринковими цінами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.