Війна РФ проти України

Танкісти ЗСУ показали рідкісний РХМ “Кашалот” для знищення окупантів. Фото

В розпорядженні наших захисників опинились цікаві та рідкісні машини, які можуть служити для різних завдань

Джерело: Defence Express

Прес-служба 3-ої окремої танкової Залізної бригади опублікувала фото, присвячені бойовій роботі їх підрозділів радіологічного, хімічного та біологічного захисту (РБХЗ) протягом 1,5 року повномасштабного вторгнення РФ до нашої країни.

На одному із цих фото зафіксовано процес перевезення та вивантаження із тралу як мінімум двох машин особливого призначення на базі МТ-ЛБ, які мають позначення РХМ “Кашалот”. Це – спеціалізовані машини для ведення розвідки радіологічної та хімічної обстановки, які виготовлялись за радянських часів в дуже обмеженій кількості (за деякими даними, лише близько 40 машин).

РХМ "Кашалот", фото - прес-служба 3-ої танкової бригади ЗСУ, опубліковано у вересні 2023 року
РХМ “Кашалот”, фото – прес-служба 3-ої танкової бригади ЗСУ, опубліковано у вересні 2023 року

 

Від базової версії такі машини відрізняються тим, що у десантному відсіку розміщувалось спеціалізоване обладнання РХБЗ, із озброєння – лише 7,62 мм кулемет ПКТ, і ці конструктивні особливості ускладнювали переробку “Кашалота” на бойову машину для підтримки піхоти.

У відкритому доступі є дані, що Збройні Сили України могли отримати як мінімум кілька одиниць РХМ “Кашалот”. Перша спроба їх використання в боях проти російських окупантів була начебто зафіксована ще в 2014 році під час бойових дій на Сході України. Але оскільки “Кашалоти” доозброїти було неможливо, їх бойова цінність начебто виявилась низькою, тому від використання цих машин на передовій наші війська відмовились.

РХМ "Кашалот" в строю ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел
РХМ “Кашалот” в строю ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Натомість, як стверджується в окремих джерелах, станом на 2020 рік кілька екземплярів РХМ “Кашалот” могли використовуватись в навчальних центрах різних родів військ ЗСУ, та як транспорт для новостворених підрозділів вогнеметників.

Тому цілком ймовірно, що зображенні вище РХМ “Кашалот” в строю 3-ої танкової бригади могли використовуватись і як для завдань РХБЗ, так і як транспорт для вогнеметників, які буквально випалюють окупантів.

РХМ "Кашалот", ілюстративне фото з відкритих джерел
РХМ “Кашалот”, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України