Авторські статтіНовини

Тактика «стрибків жаби»: ситуація на Донбасі склалася на користь ЗСУ

Тактика «прыжков лягушки»: ситуация на Донбассе сложилась в пользу ВСУ

Бойовики з тилових районів перекидають сили на Дебальцівський і Попаснянський напрямки. Все загострення на фронті пов’язане з важливими зустрічами в «мінському форматі».

Зараз на фронті йде війна за так звану «сіру зону». Активізація бойових дій на Світлодарській дузі припала саме на той час, коли повинна була відбутися зустріч в Мінському форматі по обміну військовополоненими. Коли вдалося зірвати операцію російських спецслужб по просуванню Надії Савченко як парламентера і модератора в питанні обміну військовополоненими, тоді постало питання, що Росія буде застосовувати вже усталену для неї практику загострення ситуації напередодні проведення важливих зустрічей. Відповідно на Світлодарській дузі таку операцію і намагалися провести. Однак про масований наступ мова не йде, адже 23 грудня бої пішли на зниження. Це свідчить про локальну операцію на окремому відрізку.

Втім, результатом для української сторони стало звільнення 30 км загальної площі. Це тактична перемога українських військ, яка показала, що ми вміємо не тільки оборонятися, але і успішно контратакувати. Примітно, що активізація бойових дій починається, коли треба підтримати певний градус протистояння. Активізація боїв по всій лінії зіткнення відбувається не хаотично, а в запланованому порядку. Коли мовчить Луганська область, тоді активізується Донецька, і навпаки. Для чого це роблять? Ворог моніторить стан передових позицій українських військ і намагається тримати ВСУ у постійному напруженні по всьому фронту, а це 410 км. Ось чому Так звані «ополченці» на Донбасі вже давно не воюють. Переважна більшість бойовиків — це росіяни. Навіть у так званих «народних» арміях до 70% — це етнічні росіяни, які є громадянами РФ. Тому говорити про те, що воюють місцеві колабораціоністи, не можна. Не варто забувати і про наявність там регулярних військ РФ. За різними оцінками, їх чисельність коливається від 7 до 10 тис. осіб, хоча офіційні джерела чомусь зменшують російську присутність.

В останні дні почалися передислокації живої сили і техніки противника. За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права справа», протягом останнього тижня фіксується передислокація з тилових районів Свердловська та Краснодона частин, які рухаються в дебальцевському напрямку. Також відбувається передислокація на попаснянському напрямку. Зараз ситуація на користь ВСУ. Обрана тактика «стрибків жаби», коли територію звільняють буквально по кілометру, і ця тактика діє.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України