В Україні критично збільшується кількість охочих покинути країну. Щороку їх стає приблизно на 10% більше. І в основному це молодь та студенти. Але табачники заявляють, що немає жодної проблеми, передає ZIK.
Тим часом у польських університетах та вузах кількість українських та польських студентів вже зрівнялася! Українці переконані: за кордоном якісніше навчання, кращі умови праці та й роботу знайти простіше. Більше 50% молоді планує виїжджати за кордон.
Польщу ситуація, що склалася цілком влаштовує. Вона істотно спростила умови працевлаштування українців. Згідно урядового розпорядження українці працюватимуть в Польщі лише на основі документу від працедавця, який вирішить їх працевлаштувати!
Україна виявилася п`ятою у світі по кількості трудових мігрантів, свідчать дані звіту Світового банку. Близько семи мільйонів українців вже працюють за кордоном. Як відмічає Світовий банк, найбільша кількість українських заробітчан знаходиться в Росії, Італії, Польщі а також США.
Головна причина – криза освіти. За нового керівництва освітою її якість перестала відповідати сучасним вимогам. Вчителі через низьку зарплатню нехтують педагогічною етикою, а учні показують плачевний результат при перевірці знань.
Колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук вважає, що українська освіта перебуває в стані колапсу.
Про кризовий стан української освіти свідчать і дані зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), яке проходили кращі випускники загальноосвітніх шкіл України.
Максимально можливу кількість балів (53) за виконання тесту з математики в 2010 році одержали лише 188 абітурієнтів зі 111 тисяч. Показник середнього балу характеризується цифрою 11,9. І це при тому, що 58% завдань тесту, за результатами психометричного аналізу, можна віднести до категорії “легкі” й “оптимальні”. А якщо врахувати те, що в тесті не було завдань, в яких потрібно було показати уміння їх виконувати, а не тільки визначити кінцевий підсумок, то ситуація ще гірша. Не набагато кращі результати з гуманітарних предметів. Максимально можливу кількість тестових балів з української мови набрали вісім абітурієнтів з 252 тисяч тих, хто здавав тест; з історії України – одна із 139 тисяч.
УНА-УНСО