Війна РФ проти України

Ситуація в зоні АТО на ранок 9 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».
Вкрай напруженою продовжує залишатися ситуація в районах н.п.Дебальцево, Щастя-Станиця Луганська і Трьохізбенка-Кримське. Російсько-терористичні війська продовжують здійснювати перегрупування сил в даних районах, активно заповнюючи втрати, понесені на цих ділянках в попередніх боях.

Основними маршрутами, за якими здійснюється перекидання противником живої сили і озброєнь у напрямку до Дебальцеве, є траса через Антарціт – Красний Луч; в район Щастя-Станиця Луганська і Трьохізбенка-Кримське – траса через Краснодон -Луганськ. Протягом минулих вихідних (07-08.02.2015) зазначалося проходження за даними маршрутами конвоїв постачання (всього близько 60 критих вантажівок і більше 50 одиниць бронетехніки). Протягом останньої доби в район Дебальцево бойовиками перекинуто близько 25 од. бронетехніки (15 танків і 10 одиниць ББМ), 2 батареї протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» (8 гармат), 4 установки РСЗВ.
Також противник проводить активну евакуацію і ремонт бойової техніки, раніше пошкодженої в боях на Дебальцевському плацдармі (хоча в лад повертається лише близько 8-10% від загального числа вийшовшої з ладу військової техніки). Ремонтні бази та потужності, які використовуються для ремонту, розташовані в Перевальську, Горлівці, Макіївці, частина техніки буксирується на «основну базу» в Сніжне.
У підрозділах російсько-терористичних військ, які раніше штурмували Вуглегірськ і робили спроби наступу на північ даного населеного пункту, триває, за термінологією бойовиків, «ротація» (насправді – доукомплектування з метою відновити боєздатність підрозділів, які зазнали серйозних втрат). Для цих цілей в район н.п.Горлівка перекинута чергова партія бойової техніки і живої сили (до 300 чол., Частково – місцеві бойовики, набрані в південних районах «ДНР» і «ЛНР», частково – російські найманці, а також до 20 одиниць техніки, включаючи 8 танків і 2 вантажівки зі встановленими зенітними установками ЗУ-23-2).
Позиції російсько-терористичних військ на схід Дебальцевого займають в основному підрозділи російської армії («зелені чоловічки»). Всього – дві тактичних групи по 350-400 чол. кожна зі штатною бронетехнікою (до 15-и танків і 50 ББМ, до 20 спеціальних автомобілів, порядку 10 ББМ), підтримувані АРТгрупами, що діють з району Алчевськ-Перевальськ (24 од. ствольної артилерії і 8 установок РСЗВ). На передній край, перед російськими підрозділами, виведені загони місцевих бойовиків за підтримки 6 танків і 5 ББМ.
Розташована раніше в Макіївці тактична група противника, про яку раніше повідомляла група ІС, здійснила «прихований марш» до передової (північний схід Єнакієве). Перекидання відбувалося невеликими групами, які прибували в район зосередження в темний час доби. Всього до південно-західного переду Дебальцевського плацдарму перекинуто близько 350 чол., 30 од. броньованої техніки (включаючи 6 танків), близько 15 одиниць автомобільної техніки та 2 мінометні батареї (12 мінометів) зі складу цієї групи.
Через Алчевськ в добу проходить близько двох збірних конвоїв з паливом і боєприпасами (основний напрямок – Брянка, Первомайське, Чорнухине). В середньому в кожному конвої 15-20 транспортних одиниць при 2-3 одиницях супроводу бронетехніки (зазвичай БМП-2 або БТР – 70, 80), та до взводу піхоти в якості команди супроводу.
Відзначається активізація російсько-терористичних військ на південь від Донецька. У район Докучаєвська, крім раніше розгорнутої авангардної ротної тактичної групи, про яку повідомляла група ІС, продовжують прибувати основні сили батальйонної тактичної групи (БТГ) противника, укомплектованої військовослужбовцями РФ. Всього відмічено прибуття в даний район до 25 одиниць броньованої техніки (БМП-1,2, до 5 одиниць МТ-ЛБ, 8 одиниць БТР-80). Крім того, наголошується зосередження в даному районі зведеної артилерійської групи (4 батареї, 2-і з них – РСЗВ (12 установок), 8 САУ і 6 гармат Д-30). За нашими даними, «зона відповідальності» даної БТГ включить в себе район н.п.Новоласпа, Троїцьке, Оленівка та простягнеться аж до н.п. Степове.
Одночасно на базі однієї з мотострілкових частин Південного військового округу РФ формується ще одна БТГ, яка також буде спрямована на дану ділянку. До цієї БТГ також увійде підрозділ найманців, які пройшли підготовку в навчальному таборі в Перевальному (Крим).
Протягом минулих вихідних українська артилерія (РСЗВ) завдала вогневий удар по зосереджуватися бронетехніці противника північніше Новоазовська. В районі північніше Вуглегірська група українських танків завдала вогневий удар по передовому підрозділу противника.
Протягом минулих вихідних підрозділи ЗС України спільно з батальйоном імені Іси Мунаева вибили противника з н.п.Чернухіно. Таким чином, завалена оборона противника в районі н.п. Міус-Новогригорівкаий.

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України