Ситуація в зоні АТО на ранок 9 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».
Вкрай напруженою продовжує залишатися ситуація в районах н.п.Дебальцево, Щастя-Станиця Луганська і Трьохізбенка-Кримське. Російсько-терористичні війська продовжують здійснювати перегрупування сил в даних районах, активно заповнюючи втрати, понесені на цих ділянках в попередніх боях.

Основними маршрутами, за якими здійснюється перекидання противником живої сили і озброєнь у напрямку до Дебальцеве, є траса через Антарціт – Красний Луч; в район Щастя-Станиця Луганська і Трьохізбенка-Кримське – траса через Краснодон -Луганськ. Протягом минулих вихідних (07-08.02.2015) зазначалося проходження за даними маршрутами конвоїв постачання (всього близько 60 критих вантажівок і більше 50 одиниць бронетехніки). Протягом останньої доби в район Дебальцево бойовиками перекинуто близько 25 од. бронетехніки (15 танків і 10 одиниць ББМ), 2 батареї протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» (8 гармат), 4 установки РСЗВ.
Також противник проводить активну евакуацію і ремонт бойової техніки, раніше пошкодженої в боях на Дебальцевському плацдармі (хоча в лад повертається лише близько 8-10% від загального числа вийшовшої з ладу військової техніки). Ремонтні бази та потужності, які використовуються для ремонту, розташовані в Перевальську, Горлівці, Макіївці, частина техніки буксирується на «основну базу» в Сніжне.
У підрозділах російсько-терористичних військ, які раніше штурмували Вуглегірськ і робили спроби наступу на північ даного населеного пункту, триває, за термінологією бойовиків, «ротація» (насправді – доукомплектування з метою відновити боєздатність підрозділів, які зазнали серйозних втрат). Для цих цілей в район н.п.Горлівка перекинута чергова партія бойової техніки і живої сили (до 300 чол., Частково – місцеві бойовики, набрані в південних районах «ДНР» і «ЛНР», частково – російські найманці, а також до 20 одиниць техніки, включаючи 8 танків і 2 вантажівки зі встановленими зенітними установками ЗУ-23-2).
Позиції російсько-терористичних військ на схід Дебальцевого займають в основному підрозділи російської армії («зелені чоловічки»). Всього – дві тактичних групи по 350-400 чол. кожна зі штатною бронетехнікою (до 15-и танків і 50 ББМ, до 20 спеціальних автомобілів, порядку 10 ББМ), підтримувані АРТгрупами, що діють з району Алчевськ-Перевальськ (24 од. ствольної артилерії і 8 установок РСЗВ). На передній край, перед російськими підрозділами, виведені загони місцевих бойовиків за підтримки 6 танків і 5 ББМ.
Розташована раніше в Макіївці тактична група противника, про яку раніше повідомляла група ІС, здійснила «прихований марш» до передової (північний схід Єнакієве). Перекидання відбувалося невеликими групами, які прибували в район зосередження в темний час доби. Всього до південно-західного переду Дебальцевського плацдарму перекинуто близько 350 чол., 30 од. броньованої техніки (включаючи 6 танків), близько 15 одиниць автомобільної техніки та 2 мінометні батареї (12 мінометів) зі складу цієї групи.
Через Алчевськ в добу проходить близько двох збірних конвоїв з паливом і боєприпасами (основний напрямок – Брянка, Первомайське, Чорнухине). В середньому в кожному конвої 15-20 транспортних одиниць при 2-3 одиницях супроводу бронетехніки (зазвичай БМП-2 або БТР – 70, 80), та до взводу піхоти в якості команди супроводу.
Відзначається активізація російсько-терористичних військ на південь від Донецька. У район Докучаєвська, крім раніше розгорнутої авангардної ротної тактичної групи, про яку повідомляла група ІС, продовжують прибувати основні сили батальйонної тактичної групи (БТГ) противника, укомплектованої військовослужбовцями РФ. Всього відмічено прибуття в даний район до 25 одиниць броньованої техніки (БМП-1,2, до 5 одиниць МТ-ЛБ, 8 одиниць БТР-80). Крім того, наголошується зосередження в даному районі зведеної артилерійської групи (4 батареї, 2-і з них – РСЗВ (12 установок), 8 САУ і 6 гармат Д-30). За нашими даними, «зона відповідальності» даної БТГ включить в себе район н.п.Новоласпа, Троїцьке, Оленівка та простягнеться аж до н.п. Степове.
Одночасно на базі однієї з мотострілкових частин Південного військового округу РФ формується ще одна БТГ, яка також буде спрямована на дану ділянку. До цієї БТГ також увійде підрозділ найманців, які пройшли підготовку в навчальному таборі в Перевальному (Крим).
Протягом минулих вихідних українська артилерія (РСЗВ) завдала вогневий удар по зосереджуватися бронетехніці противника північніше Новоазовська. В районі північніше Вуглегірська група українських танків завдала вогневий удар по передовому підрозділу противника.
Протягом минулих вихідних підрозділи ЗС України спільно з батальйоном імені Іси Мунаева вибили противника з н.п.Чернухіно. Таким чином, завалена оборона противника в районі н.п. Міус-Новогригорівкаий.

Dmitry Tymchuk

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh