Новини

Системи сонячних колекторів

1Активні системи сонячних колекторів знижують витрати на опалення і дають практично безкоштовно гарячу воду цілий рік. Ознайомитися і дізнатися ціни можна в інтернет  магазині Romstal – все для опалення, сантехніки і водозабезпечення. Нижче представлені приклади систем.

У комплект кожної входять: сонячні колектори, контролер з датчиками, циркуляційний насос, розширювальний бак, теплоносій і спеціальний теплоізольований бак-акумулятор. Крім цього в кожну систему включений спеціальний дублюючий насос працює на сонячній енергії від фотоелектричної панелі. Такий насос і сонячна панель головним чином страхують систему від перегріву в разі припинення роботи основного насоса і контролера при відключенні електрики, що в Україні іноді буває. Крім цього сонячна панель і насос забезпечують економію електроенергії, оскільки зменшують час використання основного насоса.

Крім перерахованих вище компонентів у систему входять труби, що з’єднують колектори з баком акумулятором. Оптимальний матеріал труб – мідь. Діаметр і довжина визначаються умовами установки. Для труб також потрібна спеціальна теплоізоляція, аби зменшити втрати тепла в системі.

Для опалення система комбінується з твердо-паливних, рідкому паливі або електричним опаленням в залежності від уподобань споживача. Для розподілу тепла рекомендується використання водяних теплих підлог” оскільки це збільшує теплоємність (запас енергії) системи, що забезпечує комфорт і підвищує ефективність за рахунок більш низьких температур теплоносія. Використання системи водяних теплих підлог” підвищує ефективність сонячних колекторів для опалення на 20-30% в порівнянні з радіаторами.

Кожна система характеризується номінальною тепловою потужністю в кіловатах. Це кількість енергії, яка виробляється колекторами при яскравому сонці в зеніті. Тобто, якщо загальна потужність колекторів 6 кВт, то вони будуть забезпечувати таку кількість енергії в середині дня в ясну погоду. Вранці і ввечері фактична потужність буде нижча. Вночі можна використовувати тільки енергію, яка запаслася в баку-акумуляторі, якщо, звичайно, вдень був її надлишок.

Сонячне опалення не замінює звичайне опалення повністю, оскільки дає мінімум енергії в грудні і січні, а також не працює в похмуру погоду або вночі. Головна цінність – економія звичайного палива, забезпечення опалення вдень у сонячну погоду, безкоштовне продовження опалювального сезону восени і навесні, а також гаряче водопостачання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України