На початку 2023 року кількість прохачів притулку впала: проте біженців продовжує прибувати багато. Сирійці, афганці, марокканці – у трійці лідерів.
Після екстремального 2022 року, коли кількість біженців перевищила 100 000 осіб, на початку року їхня кількість скоротилася приблизно на 38 відсотків. Порівняно з попереднім роком, коли у лютому було подано 3 393 заяви про надання притулку, це також означає зниження на 22 відсотки.
Більшість заяв про надання притулку в лютому 2023 р. було подано сирійцями (778), за ними йдуть вихідці з Афганістану (496), Марокко (454) та Бангладеш (156), Туреччини (141) та Російської Федерації (105). За даними Міністерства внутрішніх справ, люди, які прибули з таких країн, як Марокко або Бангладеш, практично не мають шансів на отримання притулку.
Станом на 1 березня 2023 року 88 997 осіб перебували на базовому забезпеченні, 53 860 з яких було переміщено внаслідок війни з Україною. І за даними МВС, у березні 2023 року тенденція збереглася – кількість заяв буде значно меншою, ніж у березні минулого року.
«Ми продовжуватимемо чинити тиск на Європейський Союз, щоб запобігти зловживанням притулком. З одного боку, на національному рівні, а й на міжнародному рівні. Це включає вето Австрії на вступ до Шенгенської зони, а також тісне співробітництво з країнами походження для забезпечення послідовного повернення», — пояснює міністр внутрішніх справ Герхард Карнер.
Звісно, радіти заздалегідь було б наївно: торік у холодні місяці до Австрії приїжджало значно менше людей. Цифри збільшилися у червні, липні та серпні і досягли піку у вересні та жовтні.