Поради

Симптоми і стадії раннього настання клімаксу

За статистикою, клімакс у здорової жінки діагностується в середньому в 50-54 роки.

За статистикою, клімакс у здорової жінки діагностується в середньому в 50-54 роки. Фізіологічно – це природний процес, в результаті якого жінка втрачає здатність зачати дитину.

Однак все частіше можна чути про так званий ранній клімакс, який в силу різних причин може наступити і до 40 років, що є патологією і вимагає своєчасного лікування.

У чому ж причини раннього клімаксу?

  • генетична схильність;
  • наслідок в результаті проведення хіміо- і променевої терапії, видалення матки або яєчників;
  • захворювання ендокринної, імунної системи, цукровий діабет, ревматоїдний артрит та інші захворювання можуть спровокувати передчасну менопаузу;
  • перенесені гінекологічні захворювання, наприклад, туберкульоз статевих органів;
    шкідливі звички, неправильний спосіб життя, погана екологія, стресові стани;
    невірно підібрана гормональна терапія або при множинних втручаннях в процес овуляції у разі безпліддя.

Симптоми і стадії раннього настання клімаксу

Клімактеричний період ділиться на кілька фаз: змінопауза, менопауза і постменопауза.

При змінопаузі в менструальному циклі відбувається збій, тобто збільшується або зменшується проміжок часу між менструаціями, також змінюється і обсяг виділень. У нормі вона настає приблизно в 45 і триває близько 8 років, в разі раннього клімаксу ознаки пременопаузи можуть з’явитися до віку від 30 до 40.

Ознаками попереднього клімаксу можуть бути припливи і зайве потовиділення, підвищення артеріального тиску і набряклість в кінцівках. Також жінка може помітити у себе несподівані перепади настрою і підвищену дратівливість, втома, безсоння, головні болі і запаморочення, іноді нудоту. Крім цього може спостерігатися зниження сексуального потягу, сухість у піхві і дискомфорт під час статевого акту.

Остання менструація говорить про настання наступної фази менопаузи, яка супроводжується психоемоційними розладами, вегето-судинними порушеннями, зниженням рівня статевих гормонів, в’яненням шкіри обличчя і поступовим старінням всього організму, зміною форми грудей і сосків. З метою полегшення загального стану і зниження вираженості перерахованих вище симптомів лікарі-гінекологи рекомендують приймати гормональні препарати, дотримуватися дієти, більше бути на свіжому повітрі і виконувати фізичні вправи.

Симптомы и стадии раннего наступления климакса

Постменопауза – це той період життя, який характеризується повною відсутністю менструацій протягом 1 року і більше. В результаті дефіциту естрогенів у 30% жінок в літньому віці можуть проявлятися урогенітальні розлади (нетримання сечі), також нерідко діагностуються онкологічні та серцево-судинні захворювання.

Діагностика та лікування раннього клімаксу

Для того щоб поставити точний діагноз, необхідно здати кров на аналіз рівня статевих гормонів, який, в свою чергу, може його підтвердити або спростувати. Крім цього незайвим буде провести комплексне обстеження: УЗД органів малого таза, гемостазиограмма, мамографія, обстеження на остеопороз, загальний клінічний і біохімічний аналізи крові, проба на толерантність до глюкози.

Якщо симптоматика ранньої менопаузи протікає в легких формах, то можна обмежитися прийомом седативних і гіпотензивних препаратів. У разі більш важких наслідків протікання менопаузи слід спостерігатися у гінеколога з метою призначення замісної гормональної терапії, яка має цілий ряд протипоказань.

Симптомы и стадии раннего наступления климакса

Як попередити ранній клімакс: поради лікарів

Відомо, що в профілактиці раннього клімаксу велику роль відіграє зміст високого рівня рослинного білка в раціоні жінки.

За результатами наукових досліджень стало відомо, що вчені знайшли спосіб, за допомогою якого можна продовжити репродуктивний вік жінок. Фахівці зробили висновок, що саме рослинний білок здатний боротися з раннім клімаксом.

Лікарі в 10 років досліджували раціон 85,5 тисяч жінок, і стан їх здоров’я. Після подальшої обробки та аналізу цих даних учені прийшли до висновку, що при високому рівні споживання рослинного білка наступ раннього клімаксу можна відсунути!

Автори проекту повідомили, що, у жінок, в раціоні яких 6,5% спожитих за день калорій був рослинний білок, ризик настання ранньої менопаузи знизився на 16% в порівнянні з тими, хто споживає менше білка.

Вчені медики довели благотворний вплив продуктів, багатих рослинним білком на функціональне і фізіологічний стан яєчників.

Також фахівці відзначили корисну дію на жіночий організм цільнозернового хліба, сиру тофу, горіхів і квасолі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України