«Сухий закон» для велосипедистів і водних туристів у Чехії не буде скасований

Надії чеських велосипедистів і водних туристів на скасування «сухого закону» звалилися. Увечері 24 вересня нижня палата парламенту не підтримала відповідний законопроект. За проголосували 89 з 176 депутатів при необхідному мінімумі в 101 голос.

Документ пропонував дозволити туристам управляти велосипедами і безмоторними плавзасобами з 0,5 проміле в крові. Така кількість алкоголю для дорослого чоловіка (вагою близько 80 кг) приблизно відповідають літру випитого легкого пива або 200 мл вина. Причому нововведення торкнулося б тільки велотраси, доріг третього класу і водних шляхів, по яких проходять маршрути великих суден.

На початку березня депутати схвалили послаблення для водних туристів і передали в Сенат законопроект. Однак там вирішили розширити нове правило і на велосипедистів, повернувши оновлений документ депутатам на повторний розгляд. В результаті депутати не підтримали нову версію законопроекту.

На думку більшості депутатів, напідпитку велосипедисти представляють набагато більшу загрозу собі і оточуючим, ніж люди в такому ж стані, відпочиваючі на човні.

У свою чергу сенатори впевнені, що така кількість алкоголю не може серйозно вплинути на здатність людини керувати велосипедом. На захист своєї позиції вони нагадали, що в сусідній Австрії діє ліміт 0,8 проміле, з-за чого складається абсурдна ситуація: на австрійській території закон дозволяє велосипедистові випити, але варто йому перетнути чеську кордон, як він відразу стає злочинцем і ризикує отримати великий штраф.

Крім того, в Сенаті впевнені, що послаблення могло б допомогти розвитку економіки Моравії. Вона відома своїми мальовничими веломаршрутами, що пролягають через виноградники і виноробні господарства.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh