Українці в Чехії

«Сухий закон» для велосипедистів і водних туристів у Чехії не буде скасований

Надії чеських велосипедистів і водних туристів на скасування «сухого закону» звалилися. Увечері 24 вересня нижня палата парламенту не підтримала відповідний законопроект. За проголосували 89 з 176 депутатів при необхідному мінімумі в 101 голос.

Документ пропонував дозволити туристам управляти велосипедами і безмоторними плавзасобами з 0,5 проміле в крові. Така кількість алкоголю для дорослого чоловіка (вагою близько 80 кг) приблизно відповідають літру випитого легкого пива або 200 мл вина. Причому нововведення торкнулося б тільки велотраси, доріг третього класу і водних шляхів, по яких проходять маршрути великих суден.

На початку березня депутати схвалили послаблення для водних туристів і передали в Сенат законопроект. Однак там вирішили розширити нове правило і на велосипедистів, повернувши оновлений документ депутатам на повторний розгляд. В результаті депутати не підтримали нову версію законопроекту.

На думку більшості депутатів, напідпитку велосипедисти представляють набагато більшу загрозу собі і оточуючим, ніж люди в такому ж стані, відпочиваючі на човні.

У свою чергу сенатори впевнені, що така кількість алкоголю не може серйозно вплинути на здатність людини керувати велосипедом. На захист своєї позиції вони нагадали, що в сусідній Австрії діє ліміт 0,8 проміле, з-за чого складається абсурдна ситуація: на австрійській території закон дозволяє велосипедистові випити, але варто йому перетнути чеську кордон, як він відразу стає злочинцем і ризикує отримати великий штраф.

Крім того, в Сенаті впевнені, що послаблення могло б допомогти розвитку економіки Моравії. Вона відома своїми мальовничими веломаршрутами, що пролягають через виноградники і виноробні господарства.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України