Авторські статтіТехно

Судова тяганина між Qualcomm і Apple підходить до завершення

Вже тривалий час триває судова тяганина між двома американськими гігантами.

Одна з найбільших юридичних битв в технологічній галузі може вийти на завершальний етап. Головний виконавчий директор Qualcomm Inc Стів Молленкопф сказавши, що гірке протистояння між виробником чіпів Apple Inc вступає в період, коли у обох сторін є все більше стимулів до врегулювання спору. У найближчі місяці компанії будуть змушені доводити свою правоту перед присяжними засідателями і суддями в США, Китаї, Німеччині та інших юрисдикціях. До таких дорогих і публічних кроків доводити справу мало хто хоче, тому часто виникають угоди.

«Навколишнє середовище така, що може бути укладена угода, – сказавши Молленкопф в інтерв’ю студії Bloomberg TV, – Традиційно юридичні віхи створюють середовище для обох сторін, щоб змінити свою перспективу».

Молленкопф не сказав, чи будуть проводитись переговори по врегулюванню або коли відбудеться догоду. Суперечка між найдорожчою компанією в світі і найбільшим постачальником мобільних чіпів вирував публічно протягом майже двох років.

У своєму позові Apple звинуватила Qualcomm у несправедливому використанні свого лідерства в телефонних модемів, щоб змусити клієнтів платити завищені ліцензійні збори. Qualcomm подала зустрічний позов, заявивши про порушення патентних прав, і спробувала припинити продажів і експорт iPhone в деяких країнах.

Боротьба і пов’язані з нею порушення правил загрожують самому прибутковому бізнесу Qualcomm. У нього є патенти, які охоплюють основи всіх сучасних телефонних систем, і виробники смартфонів платять Qualcomm за використання цієї інтелектуальної власності. Цей високоприбутковий бізнес перетворив Qualcomm промислового гіганта, але Apple і інші компанії відмовилися платити мільярди доларів в останні роки.

Тім не менш, у цьому році були продемонстровані ознаки поліпшення на ліцензійному фронті. Тайвань скасував рішення, в якому Qualcomm був визнаний винним у недобросовісній практиці. Samsung Electronics Co., найбільший виробник смартфонів, погодився заплатити ліцензійні збори і відмовився підтримати корейські судові позови проти виробника чіпів. І є прогрес в суперечці з іншими великими власниками ліцензій, якими, на думку аналітиків, є Huawei Technologies Co. Акції Qualcomm зросли приблизно на 50 відсотків з кінця квітня і тепер торгуються на найвищому рівні до кінця 2014 року.

Mollenkopf тепер навіть говорити про те, що Qualcomm і Apple знову будуть працювати разом. Це амбітна мета, враховуючи, що Apple позбавила iPhones чіпів Qualcomm на користь модемів від конкуруючої корпорації Intel. Якщо Qualcomm продовжить покращувати свої чіпи більш високими темпами, ніж конкуренти, немає ніяких причин, по яким Apple і Qualcomm не будуть працювати разом знову – після дозволу їх юридичної розриву, сказавши він. «У Qualcomm немає кращої можливості і партнера, ніж працювати з Apple, – сказавши Молленкопф в інтерв’ю Bloomberg TV, – Має сенс, щоб технологічний лідер в мобільних телефонах був партнером з лідером продукту».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України