Економіка

Суд остаточно повернув Запорізький титаномагнієвий комбінат у власність держави

Запорізький титаномагнієвий комбінат (ЗТМК) остаточно повернули у власність держави.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) на своїй сторінці у Facebook.

Відповідне рішення було ухвалено 23 травня 2022 року Касаційним господарським судом.

«23 травня Касаційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Запорізької області від 04.08.2021 та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 30.11.2021, відповідно до яких цілісний майновий комплекс ЗТМК повернуто у власність держави», – йдеться у повідомленні.

Як зазначає прокуратура, суд погодився з доводами прокурора та представника Фонду державного майна, тому відмовив у задоволенні касаційної скарги компанії Tolexis Trading Ltd. (Кіпр).

Сьогодні рішення Касаційного цивільного суду остаточне – майновий комплекс ЗТМК повернули у власність держави.

Запорізький титано-магнієвий комбінат
Запорізький титано-магнієвий комбінат

Нагадаємо, у 2013 році ДП «ЗТМК» передали в управління компанії Tolexis Trading Ltd. з метою залучення інвестицій для впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.

Так, керуюча компанія зробила грошовий внесок у підприємство на суму $110 млн, який мав цільове призначення – на фінансування модернізації виробництва на 2013 рік – перший квартал 2015 року.

Більшість із залучених інвестицій було витрачено на погашення раніше створених заборгованостей за енергоносії та перед кредиторами. Надалі ці кошти вивели з України шляхом перерахування на офшорні рахунки.

При цьому на модернізацію підприємства, яка була головною метою створення підприємства з недержавною частиною, фактично виділили лише 20 млн грн.

У зв’язку з цим, САП ініціювало розірвання відповідного договору про створення ТОВ «ЗТМК» та повернення комбінату до державного управління.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України