Економіка

Свириденко: Дефіцит пального в Україні ліквідують протягом тижня

В окремих регіонах України утворився тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС, повідомила в своєму Facebook міністр економіки України Юлія Свириденко

«Це відбулося внаслідок того, що протягом останніх трьох тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема, знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального. Мета країни-агресора РФ – зупинити економіку України через штучне створення дефіциту пального», – написала Свириденко.

Протягом наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз вирішується питання їх завезення на територію України, повідомила Свириденко.

«Дана ситуація призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів – це пов’язано насамперед з більшою ціною логістики, через складні маршрути та використання кількох видів транспорту», – написала вона.

Свириденко додала, що раніше були ухвалені рішення, що суттєво зменшили вплив на економіку різкого подорожчання нафтопродуктів на світових ринках. Зокрема скасований акциз та зменшений ПДВ з 20% до 7%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України