Авторські статтіДіаспора

Своїх вистачає: прем’єр Чехії відмовився приймати сирійських сиріт

Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабиш відкинув пропозицію про розміщення в країні 50 сирійських сиріт. Про це він заявив в інтерв’ю газеті Pr?vo.

«Чому ми повинні їх приймати? У нас є свої сироти, яких ми зобов’язані підготувати до життя. Раз вже ми дійшли до таких розмов, то давайте згадаємо про війну в Україні. Там немає сиріт? Тоді чому ми повинні допомагати саме сирійським?», – сказав політик.

Раніше з пропозицією прийняти 50 сирійських дітей, які проживають без батьків в таборах для біженців в Греції та Лівані, виступила чеська євродепутат Міхала Шойдрова (від партії KDU-?SL). За її словами, про сиріт дбали б некомерційні та благодійні організації.

У свою чергу Бабиш нагадав, що з 2015 року Чехія витратила на боротьбу з міграційною кризою 2,5 мільярда крон, направила на зовнішні кордони ЄС своїх поліцейських, а лікарів та експертів в Сирію. Крім того, республіка прийняла на лікування 2500 біженців, включаючи сирійських дітей.

Прем’єр переконаний, що Євросоюз повинен боротися з причиною, а не наслідком кризи – а саме, вирішувати проблеми в країнах, звідки люди біжать. Причому часто йдеться зовсім не про прагнення врятувати своє життя, а про нелегальної економічної міграції.

«І тому важливо, щоб Європа вислала ясній сигнал про те, що тут двері закриті і що ніяких нових мігрантів вона не приймає», — зазначив Бабиш.

Раніше на зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель глава чеського уряду відмовив їй у проханні прийняти хоча б декількох нелегальних мігрантів. Бабиш сказав, що Чехія не буде цього робити до тих пір, поки Євросоюз не зупинить приплив нелегалів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України