Техно

Своя серверна або колокейшн – що вибрати?

Для будь-якого бізнесу настає такий момент, коли для подальшого розвитку потребує розширення та вдосконалення свою ІТ-структуру. Рано чи пізно два ключових якості вашої серверної кімнати – аптайм серверного обладнання і надійність інфраструктури яка підтримує безперебійну роботу обладнання – зажадають швидкого і якісного поліпшення. Дизайн і стандартне розташування серверних кімнат часто накладають свої обмеження. Іноді, це означає неможливість модернізації існуючої серверної кімнати до необхідного функціоналу та необхідних характеристик.

Навіть у сьогоднішній складній економічній ситуації підприємства стикаються зі зростанням внутрішніх і зовнішніх потреб ІТ-послуг. І, якщо існуюча серверна кімната більше не може нести ІТ-тягар підприємства поодинці, або, коли стане необхідно створити додатковий сайт, забезпечити покращений відгук додатки або організувати регіональну підтримку мережі, необхідність розширення стане очевидною. Компанія nic.ua пропонує своїм клієнтам крім серверів реєстрацію доменів. В розділі сайту за адресою https://nic.ua/ru/domains/.tv  ви можете знайти більш детальну інформацію про те, як купити домен або взяти в оренду сервер.

Колокейшн – швидка допомога

Colocation відрізняється від традиційного хостингу, з яким люди вже більш-менш знайомі. У ситуації з хостингом, як правило, постачальник послуг може надати таку апаратне і програмне забезпечення та інші об’єкти інфраструктури, які служать для використання вашими додатками. Провайдери можуть спеціалізуватися в різних видах послуг – хостинг додатків, вебхостінг, хостинг баз даних тощо.

На відміну від цієї послуги, клієнти колокейшн встановлюють в дата центрі свої сервера, маршрутизатори та інше обладнання, і часто, до цього «додаються» свої власні співробітники (хоча клієнти можуть платити за так звані “віддалені руки” – додаткова послуга постачальників колокейшн). Якщо вам потрібно виконати якісь нескладні дії, скажімо перезавантажити сервер – співробітники Дата центру Nic зроблять це для вас.

Для ряду підприємств, в ключі розвитку свого бізнесу, очевидним рішенням є створення додаткової серверної кімнати. Але однією з головних проблем стає висока вартість побудови нової ІТ-інфраструктури, розумною альтернативою цьому є колокейшн. Такий варіант не вимагає великих фінансових вливань і може бути впроваджений практично моментально.

Кілька причин, за якими послуга колокейшн вигідніше споруди своєї серверної кімнати:

Причина № 1. Вам не потрібно запитувати колосальні капіталовкладення на нову серверну кімнату. Замість цього можна скористатися послугою колокейшн, яку надасть сторонній дата центр. Це дозволить не платити гроші авансом. І покласти «операційні витрати» на вашому провайдер послуги.

З огляду на великі витрати і вимоги часу, яке знадобитися для створення необхідної ІТ-інфраструктури для нової серверної, все менше підприємств вирішуються на цей крок і віддають все більше переваги послуги колокейшн.

Інша причина для створення нового центру обробки даних – це підвищення оперативності додатків для регіональних співробітників, клієнтів та інших кінцевих користувачів. Організації, що працює з сервісами чутлива до затримок – сайти для мандрівників, фінансові послуги, відеоконференції і поширення контенту. Як правило, власники такої бізнесу «подобається» розміщувати свої сервера якомога ближче до кінцевих користувачів, щоб поліпшити час відгуку. Розмістивши центри обробки даних в двох або більше місцях, організація може ефективно обслуговувати користувачів, розподілених по широкій області, або навіть на декількох континентах.

Витрати на квадратні метри

Іноді купити саму територію або приміщення під будівництво власної серверної або ЦОД виливається в кругленьку суму. Це ще більше збільшує необхідні вкладення. Набагато простіше, знову ж таки, скористатися послугою колокейшн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України