Свобода преси в Австрії — серйозне погіршення

У новому звіті про ситуацію зі свободою преси у світі організації «Репортери без кордонів» Австрія скотилася з 11-го місця на 16-е і втратила не тільки п’ять місць і 1,29 балі в рейтингу, але насамперед підмочила свою репутацію країни з хорошою ситуацією в пресі.

Рубіна Мерінг, президент ROG Austria, «шокована» тім, як йдуть справи зі свободою, разом преси в Австрії і заявляє про рішучість захищати незалежну журналістику, як основу будь-якої демократії.

Масове погіршення пояснюється, насамперед, прямими нападками на журналістів з боку політиків. Особливо з початку коаліції партій ÖVP і АПС такі прямі напади на ЗМІ стали більш частими. Таким чином, австрійське уряд знаходиться в «тренді» — у всьому світі словесні атаки, які створюють атмосферу залякування, стають все більш і більш серйозною проблемою для незалежної журналістики.

Одним з головних наслідків страху перед особистими атаками є самоцензура і, отже, поява менш критичних матеріалів.

Тенденція попереднього року, згідно з якою свобода преси зменшується, триває в усьому світі. У багатьох демократіях ЗМІ сприймаються як супротивники. Особливо часто дозволяють собі випади проти працівників ЗМІ політичні лідери.

Верхні місця в рейтингу свободи преси займають Норвегія, Фінляндія та Швеція.

Рейтинг також серйозно погіршився в таких країнах як Центральноафриканська Республіка (- 33 місця), Танзанія (- 25 місць) і Нікарагуа (- 24 місця). Угорщина (14 місць), Сербія (14 місць) і Мальта (- 12 місць)

На останніх трьох місцях в рейтингу свободи преси розташувалися Еритрея, Північна Корея і Туркменістан.

Фото: pixabay.com

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh