Новини з Австрії

Свобода преси в Австрії — серйозне погіршення

У новому звіті про ситуацію зі свободою преси у світі організації «Репортери без кордонів» Австрія скотилася з 11-го місця на 16-е і втратила не тільки п’ять місць і 1,29 балі в рейтингу, але насамперед підмочила свою репутацію країни з хорошою ситуацією в пресі.

Рубіна Мерінг, президент ROG Austria, «шокована» тім, як йдуть справи зі свободою, разом преси в Австрії і заявляє про рішучість захищати незалежну журналістику, як основу будь-якої демократії.

Масове погіршення пояснюється, насамперед, прямими нападками на журналістів з боку політиків. Особливо з початку коаліції партій ÖVP і АПС такі прямі напади на ЗМІ стали більш частими. Таким чином, австрійське уряд знаходиться в «тренді» — у всьому світі словесні атаки, які створюють атмосферу залякування, стають все більш і більш серйозною проблемою для незалежної журналістики.

Одним з головних наслідків страху перед особистими атаками є самоцензура і, отже, поява менш критичних матеріалів.

Тенденція попереднього року, згідно з якою свобода преси зменшується, триває в усьому світі. У багатьох демократіях ЗМІ сприймаються як супротивники. Особливо часто дозволяють собі випади проти працівників ЗМІ політичні лідери.

Свобода прессы в Австрии — серьезное ухудшение

Верхні місця в рейтингу свободи преси займають Норвегія, Фінляндія та Швеція.

Рейтинг також серйозно погіршився в таких країнах як Центральноафриканська Республіка (- 33 місця), Танзанія (- 25 місць) і Нікарагуа (- 24 місця). Угорщина (14 місць), Сербія (14 місць) і Мальта (- 12 місць)

На останніх трьох місцях в рейтингу свободи преси розташувалися Еритрея, Північна Корея і Туркменістан.

Фото: pixabay.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України