Кулінарія

Святковий маковий торт з сюрпризом

Інгредієнти: для бісквіта – 5 яєць, 170 г цукру, 180 г сметани, 70 г маку, 200 г муки, ванільний цукор, 1 ч.л порошку до печива, цедра лимону.

Для крему: печиво Савоярді, 2 ст.л лимонного соку, 200 г води, 400 г Маскарпоне, 170 г цукру пудри, 70 г масла.

Для смородинового прошарку: 300 г смородинового соку, 130 г цукру, 1 ст.л крохмалю, 1 ст.л желатину, 3 ст.л води.

Для оздоблювання: горіхи, печиво “Орео”, шоколад або цукерки “Стожари”.

Приготування. Готуємо бісквіт. Яйця збиваємо з цукром, додаємо сметану і цедру лимону. Попередньо запарюємо мак, перетираємо його і додаємо до суміші. В окремій посудині змішуємо муку, ваніль і порошок до печива. Всипаємо до яєчної суміші, вимішуємо лопаткою. Розділяємо тісто на три частини, випікаємо 3 макові коржі при t 180 градусів (15 хв кожний корж).

Крем: Готуємо сироп для Савоярді.  200 г гарячої води змішуємо з 2 ст.л цукру та лимонним соком. Масло збиваємо з цукром, пудрою додаємо сир Маскарпоне.

Смородиновий прошарок: Перетерту смородину (у мене заморожена) змішуємо з цукром, ставимо на вогонь. 1/4 ч соку змішуємо з крохмалем та вливаємо до соку. Постійно помішуючи, додаємо попередньо замочений желатин (на 1 ст.л 3 ст.л води), помішуємо, доки  желатин повністю не розчиниться. Відставляємо та остуджуємо.

Збираємо торт. Застиляємо тортівницю пергаментом, на низ кладемо макову паляницю, змащуємо кремом, викладаємо Савоярді обмакуємо їх у лимонному сиропі. Поверх Савоярді крем. Крем має щільно прилягати до стінок. По крему заливаємо половину смородинового соку. Ставимо в холодильник на 30 хв. Виймаємо – кладемо макову паляницю – крем, смородиновий прошарок. Ставимо в холодильник на 30 хв. Виймаємо, повторюємо – маковий корж – крем. Торт ставимо в холодильник не менше ніж на 5 год. Прикрашаємо шоколадом, горіхами, печенням та цукерками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України