Здоров'я

Світу загрожує нова пандемія у найближчі 20 років: прогноз Білла Гейтса

Американський бізнесмен, засновник компанії Microsoft та філантроп Білл Гейтс попередив світ про можливість нової небезпечної пандемії.

В інтерв’ю іспанському виданню elDiario.es він повідомив, що це може бути новий штам грипу, “інший тип коронавірусу”.

І це, принаймні, дозволило б нам мати деякі знання про те, як дуже швидко отримати лікування і вакцину. Але це може бути щось інше. Це може бути вірус, створений людиною, біотерористом, який розробив його і навмисно це дуже страшний сценарій, тому що вони можуть спробувати поширити його в різних місцях одночасно”, – зазначив він.

При цьому Гейтс не відкидає, що новий вірус може породити природа.

“Людське населення зростає, і ми вторгаємось у нові й нові екосистеми. Ось чому я підрахував, що існує 50% ймовірність того, що в найближчі 20 років у нас буде пандемія природного походження, як наслідок зміни клімату”, – зазначив він.

Гейтс вважає, що в результаті пандемії Covid-19 мають бути вкладені великі кошти, щоби це не повторилося.

“Людська ціна у вигляді смертей дорівнювала світовій війні. І ми повинні говорити про все, що ми зробили неправильно, про те, які інструменти нам знадобляться в майбутньому і як не послабити пильність. Я найбільше люблю проводити аналогію з пожежниками: для запобігання пожежам у нас є штатні пожежники. Вони тренуються, вони готуються, ми ставимося до цього серйозно. На жаль, ми повинні включити пандемії до списку речей, до яких уряд має бути готовим, якщо він хоче захистити своїх громадян”, – наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно мільярдер попередив, що людство зустрінеться з більш небезпечним, ніж коронавірус, патогеном. Вірус спровокує нову сильну хвилю смертності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України