Економіка

Світовий банк стане партнером України в розробці державної житлової стратегії

Відкрили «круглий стіл» перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економіки Юлія Свириденко, директор Світового банку у справах Східної Європи  Аруп Банерджі і заступниця міністра розвитку громад територій та інфраструктури України Наталія Козловська.

Юлія Свириденко поінформувала про плани Уряду щодо модернізації житлового законодавства і подякувала Світовому банку за партнерство в цьому процесі.

Старший радник Світового Лоїк Шик’є представив дослідження про  поточний стан системи фінансування житлового будівництва в Україні та перспективні пропозиції.

Наталія Козловська у своєму виступі наголосила, що реформа житлової політики – це те, на що не наважувались в Україні протягом трьох десятиліть. Тим часом невідповідне економічним реаліям законодавство стало причиною проблем у житловій галузі, які маємо вирішувати сьогодні:

– відсутні фонди житла державної і комунальної власності;

– немає ефективних інструментів оперативного реагування держави на виклики масового переміщення;

– не сформований інститут відповідального власника житла, житлові програми існують, але не є системними;

– відсутнє стратегічне планування житлової політики, застарілі й частково непрозорі механізми її реалізації.

Зараз критично важливим є забезпечення прав українців на достатнє і доступне житло, тож не маємо права змарнувати шанс створити сталу і справедливу житлову політику, зазначила Наталія Козловська.

Тим паче що ми спираємося на безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів у цьому процесі. Першим кроком житлової реформи є розробка проекту Закону України «Про основні засади житлової політики». Наталія Козловська нагадала, що Мінінфраструктури як відповідальне за формування житлової політики міністерство створило робочу групу, до якої увійшли експерти та консультанти Управління верховного комісара ООН у справах біженців, Європейської економічної комісії ООН, Норвезької ради у справах біженців, Міжнародної організації з міграції, Офісу Ради Європи в Україні, Європейського Інвестиційного Банку, Світового банку, Європейської комісії, а також представники громадських організацій.

Законопроект пройшов експертизу Світового банку, Європейського інвестиційного банку і Європейської комісії. Спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування проведені три раунди публічних слухань. Отримані пропозиції досліджені й опрацьовані.

В результаті спільної роботи створений проект закону, який відповідає європейським стандартам і міжнародним принципам сталого розвитку.

За основу нової житлової політики взяті принципи прозорості, ефективності, справедливості, стратегічного планування і економічної обґрунтованості, зазначила заступник міністра.

Громадянин більше не буде збирати сотні документів, стояти в чергах, доводити чиновнику своє право на житло. Єдина інформаційно-аналітична житлова система забезпечить прозорий зв’язок людини з надавачами житла, облік потреби і пропозиції.

Стратегічне планування є основою для побудови довгострокових планів і програм. Тож Державна житлова стратегія, яка має бути розроблена протягом 6 місяців після набуття чинності новим Законом, створить основу для розроби відповідних регіональних стратегій. Документ визначить основу, завдання, цілі і напрямки житлової політики держави на наступні 5-7 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України