Економіка

Світовий банк надасть на ремонт житла українців $230 млн

Світовий банк у межах проєкту «Ремонт житла для відновлення прав та можливостей людей» направить Україні $232 млн на компенсації за дрібні ремонти приватних будинків та квартир, які постраждали від російського вторгнення

Як повідомили у Світовому банку, проєкт HOPE допоможе тисячам українських сімей отримати кошти, щоб розпочати ремонт своїх будинків до настання зими, передає «Бізнес.Цензор».

«Проєкт також підтримає уряд України у створенні основ для стійкого, інклюзивного та зеленого відновлення – це колосальне завдання, яке потребуватиме часу та значної міжнародної підтримки. Світовий банк підтримує Україну на її шляху відновлення житла та іншої міської інфраструктури», – повідомила віцепрезидентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелла Бассані.

Початкове фінансування прокту становить $232 млн, із яких $70 млн – кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку, забезпечений гарантією уряду Японії, $162,5 млн – грант від багатостороннього донорського Цільового фонду підтримки відновлення та реформування України.

Поточне фінансування дозволить відшкодувати витрати на усунення часткових пошкоджень та ремонти 98 тис. окремих будинків та 8 тис. сімей у 160 багатоквартирних будинках у п’яти регіонах.

Пізніше очікується додаткове фінансування до $800 млн від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків.

Станом на лютий 2023 року, загальна вартість завданих збитків житловому сектору України оцінювалася більш ніж у $50 млрд. Цей проект покликаний допомогти відремонтувати приблизно дві третини пошкоджених житлових будинків у країні, які вважаються придатними для ремонту.

Запуском проєкту займатиметься Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України