Свято української молоді у Дрогобичі як продовження святкувань ювілею митрополита Шептицького

Виходячи з суто людського розуміння, нереальним є, щоб уже два роки у нашім краю не згасав, ба більше, дедалі потужніше розгортався правдивий марафон святкування ювілею, а водночас і новітнього повернення в духовно-національне життя нації великого митрополита Андрея Шептицького.

По-людськи нереально, бо це культурне, освітнє і релігійне явище не накинене і не заорганізоване згори, воно не планується і не розробляється у високих чиновницьких кабінетах, його не втілюють люди при посадах і на окладах. Воно живиться ентузіазмом, навіть до певної міри азартом, з низів, заохочується добрим і вдалим прикладом сусідів і зроджується з внутрішнього інстинктивного потягу до чогось світлого та позитивного у цьому каламутному й цинічному світі.

Мабуть, і справді в подіях, що відбуваються впродовж двох років після освячення пам’ятника митрополитові Андрею Шептицькому, лишень половина є внеском і заслугою людей, бо без підтримки згори, без небесного благословення Праведника за місяць-другий після встановлення монументу усе давно би вигасло та заспокоїлось. В істинності сказаного щоразу пересвідчуються члени Громадської ради «Святий Юр», коли відвідують чергове святкування праведного Слуги Божого на запрошення міст, містечок і сіл Галичини.

Бажання громад різних місцевостей долучитись до вшанування князя Церкви Андрея настільки зростає, що невеликому Святоюрському товариству часами буває важко сформувати окремі делегації для участі в усіх заходах, присвячених великому митрополитові. Щойно минулого тижня, 16 березня, відбулася шептицькознавча конференція у Львівському коледжі будівництва, архітектури та дизайну, а вже 23 березня делегації Громадської ради «Святий Юр» виїхали у двох протилежних напрямках.

На бесіду з учнями та педагогами трьох загальноосвітніх шкіл містечка Соснівка, що неподалік Червонограда, на теми співіснування науки й релігії в історичній ретроспективі, а також проблеми виховання молоді в умовах сучасного інформаційного й глобалізованого світу, вирушив доктор історичних наук, письменник Петро Шкраб’юк. Друга група виїхала до Дрогобича на Свято української молоді під гаслом «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер!», яке проводилось на базі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.

У Дрогобичі святкування проходили направду з подиву гідним розмахом. Фундаментом свята став третій тур міжнародної науково-практичної шептицькознавчої конференції. На двох секціях було заслухано 24 доповіді. Конференцію відкрив молитовним співом студентський хор «Ґаудеамус» під керівництвом проф. Степана Дацюка.

З коротким привітальним словом до учасників конференції звернулись ректор Дрогобицького педагогічного університету Надія Скотна, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослав Приріз та поет Ігор Калинець. Виступаючі наголосили на ролі Андрея Шептицького для сучасності і особливо для студіюючої молоді, а також на велетенському дефіциті знань в українському суспільстві про Слугу Божого Андрея, та й інших видатних постатей української нації. Також владика Ярослав побудував цікаву і логічну аналогію особистості Шептицького із старозавітнім пророком Мойсеєм та новозавітнім апостолом Павлом. На конференції були заслухані доповіді учнів і студентів таких навчальних закладів дрогобицького освітнього куща:

 • Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка;
 • Лішнянський НВК І-ІІІ ст.;
 • Дрогобицький механіко-технологічний коледж;
 • Дрогобицький коледж нафти і газу;
 • ДФ ТзОВ Медичний коледж «Монада»;
 • Дрогобицька ЗОШ № 1;
 • Вишнянський коледж Львівського національного аграрного університету;
 • Дрогобицьке професійно-технічне училище № 19;
 • НВК «СЗШ № 2 – гімназія» м. Трускавець;
 • СЗШ № 1 м. Трускавець;
 • СЗШ № 3 м. Трускавець.

Назагал члени журі відзначили високий рівень опрацювання та презентації поданих робіт; значне число учасників конференції було рекомендовано для участі в наступних турах.

Крім виголошення доповідей дослідницьких робіт в рамках Свята української молоді, було проведено:

 • Виставку картин вишиванок і композицій, виконаних студентами педагогічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету та учнями Дрогобицької художньої школи;
 • Шаховий турнір на базі Молодіжного центру м. Дрогобича за участі 52 учнів відділення шахів Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи ім. І. Боберського;
 • Концертну програму, що складалась переважно з духовних творів та пісень на слова Т. Шевченка.

Цього ж дня відбулась презентація проекту барельєфа митрополитові Андрею Шептицькому у м. Дрогобич авторства проф. Ярослава Скакуна. По завершенні кожного з проведених заходів молодих учасників святкувань нагороджували дипломами, а їх керівників і наставників – подяками Громадської ради «Святий Юр». Також кожен, хто долучився до проведення свята, отримав від поета й громадсько-релігійного діяча Ігоря Калинця книжечку про праведного митрополита Андрея.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh