Святкування Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата у Святопокровській Провінції Отців Василіян у Польщі

14 жовтня 2017 р., на свято Покрови Пресвятої Богородиці, у м. Варшаві – в Осідку Польської Провінції Отців Василіян, відбулося урочисте святкування 400-літнього Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата, яке очолив Митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ, Кир Євген (Попович), у співслужінні з єпископом-емеритом Кир Василієм Медвітом ЧСВВ.

З Архієреями святкову Літургію співслужили чотири Протоігумени: о. Миколай Козіцький ЧСВВ – місцевий Протоігумен Польської Провінції, о. Йоан Школик ЧСВВ – Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Андрій Белеканич ЧСВВ – Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні та о. Методій Біланчік ЧСВВ – Протоігумен Словацької Провінції Свв. Кирила і Методія. Як також місцеві ієромонахи й гості з різних василіянських Провінцій та священики, які служать для українців в Польщі.

В рамках святкових богослужінь відбулося посвячення Ікони Пресвятої Богородиці, яка була написана з нагоди Василіянського Ювілею в Польщі та встановлена для почитання у Варшавському храмі.

Митрополит Кир Євген, у своїй проповіді, а також у святковій промові на завершення Літургії, відзначив особливу роль і значення Отців Василіян у Польщі. Владика підкреслив, що стан Церкви можна визначити по тому, чи є в ній богопосвячені особи. В Українській греко-католицькій Церкві в Польщі завжди були ченці-василіяни, які відрікалися від усього і йшли за Христом, віддаючи себе на служіння українському народу, що опинився на цих землях. Ця присутність Василіян є благословенням для місцевої Церкви і за це самовіддане служіння, яке вони здійснювали і продовжують здійснювати в Польщі для українців, Кир Євген висловив їм особливу подяку, скріплюючи її своєю грамотою та медаллю, які склав на руки Протоігумена о. Миколая.

У свою чергу, Протоігумен вручив Ювілейні василіянські грамоти та медалі: Митрополиту Кир Євгену, Кир Василію, Вищим Настоятелькам жіночих монаших спільнот у Варшаві та всім іншим, заслуженим перед Василіянським Чином у Польщі, особам.

Уділяючи своє Архієрейське благословення, Кир Євген відзначив, що в цей день воно особливе – це є Папське благословення з приєднаним до нього повним Відпустом, з нагоди Василіянського Ювілею.

Також Архієрей заохотив усіх місцевих парафіян з особливою ревністю молитися перед новопосвяченою Іконою Пресвятої Богородиці, висловивши сподівання, що саме їхніми ревними молитвами, ця Ікона незадовго стане чудотворною і не одна людина отримає молячись перед нею до Богородиці, чудотворне оздоровлення або чудодійні ласки для себе.

Цього дня, ввечері, у храмі теж відбувся святковий концерт, який представили ченці-студенти Василіянського Інституту Філософсько-Боголовських Студій ім. Й. В. Рутського (Брюховичі-Львів – Україна), які прибули на святкування разом з Ректором о. Пантелеймоном Трофімовим ЧСВВ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh