Святкування річниці створення Ізраїлю відбудеться в Празі

Адміністрація президента Чехії готова надати Іспанський зал Празького граду для святкувань 70-річчя створення держави Ізраїль.

Урочиста церемонія запланована на кінець квітня, вона пройде під захистом президента Чехії Мілоша Земана.

В Адміністрації президента кажуть, що це унікальний випадок, адже зазвичай подібні урочистості проходять в посольстві тієї чи іншої держави.

«Це особисте рішення президента Земана і вираз особливої дружби з Ізраїлем», — заявляють в Адміністрації президента.

«В посольстві Ізраїлю пропозицію президента Чехії оцінили дуже високо. Святкування 70-річчя Ізраїлю в просторах Празького Граду служить доказом особливих і дружніх відносин», — цитує сайт Aktualne.cz прес-секретаря посольства Ізраїлю в Чехії Магулену Червену.

Нагадаємо, Чехія вивчає можливість перенести своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Нібито Чехія почала цей процес під тиском з боку Ізраїлю. Раніше про можливість перенесення посольств заявили в США і Гватемала, і з тих пір Ізраїль використовує дипломатичний тиск на інші країни, щоб вони зробили те ж саме. За даними ізраїльської сторони, в Чехії за перенесення дипломатичних представництв в Єрусалим виступає президент Мілош Земан.

У вересні 2017 р. на врученні премії «Борець за свободу» (Warrior for Truth) в Нью-Йорку Земан сказав наступне: «Словесної солідарності недостатньо. Потрібні конкретні дії, а не тільки слова. Потрібна безумовна солідарність з Ізраїлем і євреями. Вона могла б виражатися в перенесенні посольств демократичних країн з Тель-Авіва до Єрусалиму».

У грудні того ж року Мілош Земан прокоментував в інтерв’ю журналу «Тиден» рішення Дональда Трампа перенести посольство США в Єрусалим.

«Я дуже цьому радію. Коли я чотири роки тому наносив візит в Ізраїль, я говорив, що вітав б перенесення посольства Чехії в Єрусалим», — сказав глава держави.

На думку Мілоша Земана, перенести свої диппредставництва в Єрусалим мають і інші країни Євросоюзу.

Нагадаємо, в 2015 р. Земан сказав «Я —єврей», перефразувавши відомий вислів Джона Кеннеді «Я — берлінець». Також Земан пропонував тоді перенести посольство Чехії в Ізраїлі в Єрусалим.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh