Авторські статтіДіаспора

Святкування річниці створення Ізраїлю відбудеться в Празі

Адміністрація президента Чехії готова надати Іспанський зал Празького граду для святкувань 70-річчя створення держави Ізраїль.

Урочиста церемонія запланована на кінець квітня, вона пройде під захистом президента Чехії Мілоша Земана.

В Адміністрації президента кажуть, що це унікальний випадок, адже зазвичай подібні урочистості проходять в посольстві тієї чи іншої держави.

«Це особисте рішення президента Земана і вираз особливої дружби з Ізраїлем», — заявляють в Адміністрації президента.

«В посольстві Ізраїлю пропозицію президента Чехії оцінили дуже високо. Святкування 70-річчя Ізраїлю в просторах Празького Граду служить доказом особливих і дружніх відносин», — цитує сайт Aktualne.cz прес-секретаря посольства Ізраїлю в Чехії Магулену Червену.

Нагадаємо, Чехія вивчає можливість перенести своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Нібито Чехія почала цей процес під тиском з боку Ізраїлю. Раніше про можливість перенесення посольств заявили в США і Гватемала, і з тих пір Ізраїль використовує дипломатичний тиск на інші країни, щоб вони зробили те ж саме. За даними ізраїльської сторони, в Чехії за перенесення дипломатичних представництв в Єрусалим виступає президент Мілош Земан.

У вересні 2017 р. на врученні премії «Борець за свободу» (Warrior for Truth) в Нью-Йорку Земан сказав наступне: «Словесної солідарності недостатньо. Потрібні конкретні дії, а не тільки слова. Потрібна безумовна солідарність з Ізраїлем і євреями. Вона могла б виражатися в перенесенні посольств демократичних країн з Тель-Авіва до Єрусалиму».

У грудні того ж року Мілош Земан прокоментував в інтерв’ю журналу «Тиден» рішення Дональда Трампа перенести посольство США в Єрусалим.

«Я дуже цьому радію. Коли я чотири роки тому наносив візит в Ізраїль, я говорив, що вітав б перенесення посольства Чехії в Єрусалим», — сказав глава держави.

На думку Мілоша Земана, перенести свої диппредставництва в Єрусалим мають і інші країни Євросоюзу.

Нагадаємо, в 2015 р. Земан сказав «Я —єврей», перефразувавши відомий вислів Джона Кеннеді «Я — берлінець». Також Земан пропонував тоді перенести посольство Чехії в Ізраїлі в Єрусалим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України