Виступаючи під час сесії ГА ООН, присвяченої темі захисту прав дітей, представник Святого Престолу наголосив на незамінній ролі сім’ї для зростання дітей і на праві батьків виховувати дітей у власних релігійних переконаннях
«Діти – це радість родини та суспільства. Кожна дитина – унікальний і незамінний дар». На цьому наголосив архиєпископ Бернадіто Ауза, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку, виступаючи під час сесії: «Підтримка та захист прав дітей». За його словами, Святий Престол вважає Конвенцію про права дитини «важливим засобом для захисту прав й інтересів дітей», оскільки вона є декларацією про пріоритети та обов’язки, спрямовані на те, щоб «жодна дитина не була залишена без юридичних гарантій свої фундаментальних прав».
Незамінна роль сім’ї
Як наголосив ватиканський дипломат, Святий Престол надає особливого значення визнанню згаданою Конвенцією «незамінної ролі сім’ї у сприянні зростанню та благополуччю її членів». «Сім’я, – сказав він, – це місце, в якому нове життя не лише народжується, але й приймається. На батьках лежить першочергова і пріоритетна відповідальність за те, щоб захищати його та опікуватися нам на всіх етапах його зростання. Добробут дітей, отже, значною мірою залежить від заходів, впроваджуваних державами на підтримку сімей у виконанні їхніх природних життєвих і виховних функцій».
Право виховувати дітей у власних релігійних і культурних цінностях
За словами архиєпископа Аузи, на урядах лежить обов’язок сприяти культурі, яка даватиме змогу дітям «втішатися правом на освіту та відкривати свою роль і відповідальність в родини та в громаді». «Цього неможливо досягнути, – уточнює він, – без визнання невід’ємного права батьків виховувати своїх дітей згідно зі своїми релігійними та культурними цінностями, насамперед, у сферах, в яких на карті стоїть гідність особи».
Не забувати про уразливих дітей
Представник Святого Престолу при ООН згадав про мільйони дітей різного віку, раси та культур, які стають жертвами різних форм насильства, визискування та надуживань. За його словами, не слід щадити жодних зусиль, спрямованих на те, щоб «будувати культуру, спроможну захистити молодь і уразливих людей». Зокрема, «часто забутими чи ігнорованими» є діти мігрантів.
Діти – надія майбутнього
«Поширення та захист прав дітей, – підсумував архиєпископ Ауза – це один з найбільших соціальних викликів сучасності, який повинен залишатися в центрі нашої уваги. Майбутнє залежить від дітей і від того, як ми приготуємо їх до дорослого життя. Лише рішуче накреслюючи цілісний розвиток дітей у сім’ї, що мудро визнається Конвенцією прав дитини, зможемо будувати надію на майбутнє та гарантувати гармонію між поколіннями».