Авторські статтіДуховне

Священики в Харкові готові створювати ініціативи для боротьби з корупцією на локальному рівні

5 червня в м. Харків відбувся черговий формаційний тренінг для священиків УГКЦ на тему протидії корупції в рамках реалізації пасторальної програми з протидії гріхові корупції.

У вівторок, 5 червня, в Харківському екзархаті відбувся тренінг на тему «Подолання моральної недуги корупції». Для священнослужителів було проведено три тематичні лекції та воркшопи. В часі тренінгу Петро Дарморіс, лектор та голова Центру протидії корупції УГКЦ, разом зі священиками аналізували різні прояви корупції в усіх сферах суспільного життя. Окрему частину тренінгу було присвячено розгляду та застосуванню критеріїв моральної оцінки людського вчинку, де на конкретних прикладах учасники практикувались відрізняти корупційну діяльність від НЕкорупціїної. Під час завершального блоку тренінгу – роль та завдання душпастирів у протидії гріхові корупції – разом з духовенством екзархату зосередились на практичних порадах для сповідників та проповідників щодо уділення Таїнства Покаяння та виголошення проповідей.

В часі спільної роботи в групах та обговореннях учасники тренінгу генерували ідеї для втілення на своїх парафіях та душпастирських осередках щодо поширення інформації про згубні наслідки корупції та активізації вірних до протидії цьому суспільному лиху. В результаті було сформовано серію ініціатив, проектів, заходів та акцій щодо поширення інформації по цій темі, які орієнтовані на довготривалий позитивний суспільний вплив.

Нагадаємо, що такі зустрічі проводитимуться надалі в кожній семінарії, єпархії та екзархаті УГКЦ для духовенства та монашества, зосереджуючись на їхньому служінні, а також для мирян з метою заохотити їх до активної позиції не мовчати на гріх корупції, а також активно протидіяти будь-яким його проявам.

Центр протидії корупції УГКЦ створений відповідно до рішення Синоду Єпископів Києво- Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ і покликаний реалізовувати пасторальну програму з протидії корупції доручено йому відповідальність за втілення Пасторальної програми і представлення думки УГКЦ громадськості. Більше інформації про ініціативи та діяльність Центру – на офіційній сторінці у мережі Facebook (https://www.facebook.com/anticor.ugcc).

Інформаційна служба Центру протидії корупції УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.