Техно

Супутники-вбивці виведені на орбіту – The Telegraph про підготовку РФ до третьої світової

Росія має намір вивести на орбіту атомну зброю для знищення майже всіх “ворожих” супутників.

Видання The Telegraph пише, що РФ уже має на орбіті конвенційну протисупутникову зброю – апарати-вбивці, здатні ліквідувати інші супутники по одному.

Ще у 2019 і 2022 роках Росія запустила на низьку орбіту групу невеликих маневрених інспекційних супутників. Росіяни стверджують, що функція цих апаратів полягає в тому, щоб зустрічатися з іншими російськими супутниками і перевіряти їх для діагностики несправностей.

При цьому за допомогою датчиків і маніпуляторів ці самі “інспекційні” супутники можуть втручатися в роботу чужих супутників або навіть знищувати їх.

Російські інспекційні супутники, як правило, недовговічні. Через кілька років у них закінчується паливо, вони втрачають висоту і згорають в атмосфері. Щоб зберегти орбітальний арсенал для можливої майбутньої космічної війни, Кремль повинен кожні кілька років запускати нову партію інспекційних супутників.

16 травня росіяни запустили з космодрому Плесецьк на півночі Росії таємничий супутник під назвою “Космос 2576”. Чотири дні потому, 20 травня, заступник представника США в ООН Роберт Вуд заявив, що “Космос 2576” – це, ймовірно, зброя, здатна атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті.

“Росія розгорнула цю нову протикосмічну зброю на тій самій орбіті, що й урядовий супутник США”, – сказав Вуд. Повідомляється, що цей американський супутник під номером USA 314 має розвідувальні можливості.

Якби “Космос 2576” дійсно атакував USA 314, це було б актом війни. Але в ситуації, коли війна вже почалася, головним пріоритетом російських космічних сил було б засліпити або вимкнути якомога більше американських супутників розвідки і зв’язку.

The Telegraph зазначає, що американці також мають “інспекційні супутники” і “секретний космічний бойовий літак”, здатний втручатися в космічні апарати інших країн – і китайці теж.

“Велика різниця полягає в тому, що Сполучені Штати і Китай зараз не ведуть ескалацію великої війни на поверхні Землі, яка демонструвала б їхню нерозсудливість”, – зазначає видання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України