Росія має намір вивести на орбіту атомну зброю для знищення майже всіх “ворожих” супутників.
Видання The Telegraph пише, що РФ уже має на орбіті конвенційну протисупутникову зброю – апарати-вбивці, здатні ліквідувати інші супутники по одному.
Ще у 2019 і 2022 роках Росія запустила на низьку орбіту групу невеликих маневрених інспекційних супутників. Росіяни стверджують, що функція цих апаратів полягає в тому, щоб зустрічатися з іншими російськими супутниками і перевіряти їх для діагностики несправностей.
При цьому за допомогою датчиків і маніпуляторів ці самі “інспекційні” супутники можуть втручатися в роботу чужих супутників або навіть знищувати їх.
Російські інспекційні супутники, як правило, недовговічні. Через кілька років у них закінчується паливо, вони втрачають висоту і згорають в атмосфері. Щоб зберегти орбітальний арсенал для можливої майбутньої космічної війни, Кремль повинен кожні кілька років запускати нову партію інспекційних супутників.
16 травня росіяни запустили з космодрому Плесецьк на півночі Росії таємничий супутник під назвою “Космос 2576”. Чотири дні потому, 20 травня, заступник представника США в ООН Роберт Вуд заявив, що “Космос 2576” – це, ймовірно, зброя, здатна атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті.
“Росія розгорнула цю нову протикосмічну зброю на тій самій орбіті, що й урядовий супутник США”, – сказав Вуд. Повідомляється, що цей американський супутник під номером USA 314 має розвідувальні можливості.
Якби “Космос 2576” дійсно атакував USA 314, це було б актом війни. Але в ситуації, коли війна вже почалася, головним пріоритетом російських космічних сил було б засліпити або вимкнути якомога більше американських супутників розвідки і зв’язку.
The Telegraph зазначає, що американці також мають “інспекційні супутники” і “секретний космічний бойовий літак”, здатний втручатися в космічні апарати інших країн – і китайці теж.
“Велика різниця полягає в тому, що Сполучені Штати і Китай зараз не ведуть ескалацію великої війни на поверхні Землі, яка демонструвала б їхню нерозсудливість”, – зазначає видання.