ЄС|NATO

Суд ЄС скасував санкції проти російського мільярдера

Європейський суд задовольнив позов російського мільярдера Дмитра Пумпянського про виключення його із санкційних списків ЄС.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Пумпянського вперше внесли до списку в березні 2022 року, коли він був головою ради директорів світового виробника сталевих труб ТМК і президентом і членом ради директорів російського інвестиційного банку «Сінара».

Стверджувалося, що «обидві компанії підтримують і отримують вигоду від співпраці з владою Російської Федерації та державними підприємствами, включно з «РЖД», «Газпромом» і «Роснефтью», які приносять Москві значні доходи.

Проте тепер у своєму рішенні суд заявив, що Рада ЄС не змогла обґрунтувати значущість Пумпянського в Росії після того, як він залишив дві свої ключові посади.

«Пумпянський стверджує, що, оскільки він продав свої акції ТМК і Групи Сінара в березні 2022 року, він наразі є всього лише приватною особою і більше не бере участі в будь-якій підприємницькій діяльності в Росії або за кордоном, унаслідок чого його не можна класифікувати як «провідного підприємця» згідно із зазначеним критерієм», – йдеться в рішенні суду.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України