Створена комп’ютерна гра для розвитку емпатії у підлітків

Американські вчені розробили Crystals of Kaydor – комп’ютерну гру, яка допоможе важким підліткам навчитися емпатії. У грі їм потрібно взаємодіяти з представниками позаземних цивілізацій, спираючись лише на розуміння їх емоцій.

Група американських вчених з університету Вісконсіна в Медісоні, очолена психологом Таммі Крав обернула популярні підліткове захоплення в їхню ж користь. Дослідникам вдалося створити комп’ютерній ютерну гру, основна ідея якої полягає в тому, щоб допомогти людині навчитися розуміти емоційний стан оточуючих.

Емпатія – це свідоме співпереживання емоційного стану іншої людини без втрати відчуття зовнішнього походження цього переживання. Підлітковий період обіцяє людям не тільки помітні фізіологічні зміни, а також зміни психологічного характеру. Психіка з дитячої починає формування у доросле, і в силу нестабільності свого стану підлітки схильні до різних тривожним станів, що зачату призводить до проблем.

Crystals of Kaydor, тобто, Кристали Кайдора – гра, суть якої розвинути емпатичні здібності людей. У грі персонажу гравця доводитися спілкуватися з прибульцями, іншими формами життя, які не навчені людської мови, але виражають емоції подібно людям: жестами, мімікою. Гравцеві потрібно визначати випробовувану інопланетянином в даний момент емоцію, щоб зуміти правильно відреагувати і разом з ним завершити завдання.

До експерименту група дослідників привернула 34 підлітки віком від 11 до 14 років, кожний з який грав у Crystals of Kaydor протягом двох тижнів близько 70 хвилин в день. Була залучена також і інша, контрольна група спостережуваних підлітків, які протягом цього часу грали в іншу відеогру, Bastion, мета якої полягає в порятунку села після катаклізму. Весь цей час вчені стежили за активністю головного мозку випробовуваних хлопців з допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії, звертаючи пильну увагу на ті ділянки мозку, які відповідальні за обробку емоцій, а саме – задня поясна кора, медіальна префронтальна кора і мигдалини.

За підсумками дослідження стало відомо, що у дітей, що грали в Crystals of Kaydor, загальна активність цих ділянок підвищилася, чого не спостерігалося у грали в іншу гру. Крім цього, всі випробовувані пройшли тест на емпатію, і результати першої групи були значно вище другої.

Вчені залишилися задоволені досліджень, проте заявили, що гра допомогла не всім підліткам і результат залежить безпосередньо залежить від особистісних характеристик кожної людини, в чому вони мають намір детально розібратися в подальшому.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh