Американські вчені розробили Crystals of Kaydor – комп’ютерну гру, яка допоможе важким підліткам навчитися емпатії. У грі їм потрібно взаємодіяти з представниками позаземних цивілізацій, спираючись лише на розуміння їх емоцій.
Група американських вчених з університету Вісконсіна в Медісоні, очолена психологом Таммі Крав обернула популярні підліткове захоплення в їхню ж користь. Дослідникам вдалося створити комп’ютерній ютерну гру, основна ідея якої полягає в тому, щоб допомогти людині навчитися розуміти емоційний стан оточуючих.
Емпатія – це свідоме співпереживання емоційного стану іншої людини без втрати відчуття зовнішнього походження цього переживання. Підлітковий період обіцяє людям не тільки помітні фізіологічні зміни, а також зміни психологічного характеру. Психіка з дитячої починає формування у доросле, і в силу нестабільності свого стану підлітки схильні до різних тривожним станів, що зачату призводить до проблем.
Crystals of Kaydor, тобто, Кристали Кайдора – гра, суть якої розвинути емпатичні здібності людей. У грі персонажу гравця доводитися спілкуватися з прибульцями, іншими формами життя, які не навчені людської мови, але виражають емоції подібно людям: жестами, мімікою. Гравцеві потрібно визначати випробовувану інопланетянином в даний момент емоцію, щоб зуміти правильно відреагувати і разом з ним завершити завдання.
До експерименту група дослідників привернула 34 підлітки віком від 11 до 14 років, кожний з який грав у Crystals of Kaydor протягом двох тижнів близько 70 хвилин в день. Була залучена також і інша, контрольна група спостережуваних підлітків, які протягом цього часу грали в іншу відеогру, Bastion, мета якої полягає в порятунку села після катаклізму. Весь цей час вчені стежили за активністю головного мозку випробовуваних хлопців з допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії, звертаючи пильну увагу на ті ділянки мозку, які відповідальні за обробку емоцій, а саме – задня поясна кора, медіальна префронтальна кора і мигдалини.
За підсумками дослідження стало відомо, що у дітей, що грали в Crystals of Kaydor, загальна активність цих ділянок підвищилася, чого не спостерігалося у грали в іншу гру. Крім цього, всі випробовувані пройшли тест на емпатію, і результати першої групи були значно вище другої.
Вчені залишилися задоволені досліджень, проте заявили, що гра допомогла не всім підліткам і результат залежить безпосередньо залежить від особистісних характеристик кожної людини, в чому вони мають намір детально розібратися в подальшому.