Стрітення Господнє: що обов’язково потрібно зробити жінкам в цей день

Свято, відзначається щорічно на 40-й день після Різдва. А саме: 15 лютого. І відбувається це не випадково.

Стрітення – свято, яке пов’язане з народження Христа Ісуса. Згідно давньоєврейської традиції, жінка, яка народила дитину, повинна на 40-й день принести її в храм.

А якщо до того ж з’явився хлопчик, то ще й приносити жертву у вигляді ягняти або пари голубів. Тому Марія з маленьким Ісусом прийшла до храму на 40-й день і принесла жертву – голубів. І саме в цей день відбулася значна подія – зустріч сина Божого і Симеона.

Справа в тому, що цей праведний старець був перекладачем Священного писання на грецьку мову. І коли під час роботи він дійшов у тексті до слів «Ось Діва в утробі зачне, і Сина», то хотів замінити слово «Діва» на «Дружина». Тільки ангел, що зійшов з неба, зупинив його і пообіцяв, що Симеон не помре до тих пір, поки не побачить Спасителя своїми очима. В результаті старець побувши 300 років.

А Стрітення стало не просто святим, а символом того, що зустріч з Богом визначена кожній людини. І від того, як буде життя прожите, буде і залежати вона. Розуміння суті свята допомагає налаштуватися на милосердя, покаяння і прийняття Бога.

Що обов’язково треба зробити жінкам на Стрітення Господнє

У цей день жінкам треба забути про робочу метушню, залишивши на потім прибирання, прання. З давніх часів вважалося, що в свята слід відпочивати, молитися, але не важко працювати.

На Стрітення треба неодмінно піти в храм на службу. Крім того, що в цей день можна помолитися за рідних і близьких, також з храму приносять додому освячені особливим чином свічки і воду. Стрітенська вода вважається такою ж сильною і цілющою, як і водохресна. Нею можна поїти хворих дітей, окропляти нові речі. А Стрітенські або громничні свічки, які наші предки запалювали під час грози, щоб уберегти будинок від біди, сьогодні допоможуть очистити будинок, якщо запалити їх і з молитвою обійти всі приміщення.

Також в це свято треба неодмінно спекти млинці. Круглі і апетитні – вони символізували сонце і весну. А так як Стрітення в цьому році ще й припаде на Масний тиждень, то млинці в будинку мають бути неодмінно!

На Стрітення можна спекти жайворонків, але не простих, а з секретом. Всередину кожної булочки треба заховати монетку, шматочок кураги, родзинку і т. д. Сюрприз є прогнозом на весь рік. Той, кому, наприклад, потрапить монетка, буде до кінця року з грошима, а курага – до міцного здоров’я!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh