Техно

Stratolaunch представив новий випробувальний літак для гіперзвукових польотів зі швидкістю понад 5 мах.

У 2020 році ми вперше почули про гіперзвуковий літак Talon-A, який буде запущений з найбільшого у світі літака на висоті 10 000 м. І ось компанія Stratolaunch представила тестову версію літака Talon-A, що отримала назву TA-0.

З двома розташованими пліч-о-пліч фюзеляжами, шістьма двигунами Boeing 747, 28 колесами і крилами, довжина яких становить 117 м, Roc в даний час є найбільшим літаком у світі з розмаху крил.

Stratolaunch представил новый испытательный самолет для гиперзвуковых полетов со скоростью более 5 Маха

Спочатку планувалося, що Roc доставлятиме гіперзвукові літаки в стратосферу, а потім випускатиме їх. Потім ці транспортні засоби запустять ракетні двигуни, виводячи корисне навантаження космічного корабля на низьку навколоземну орбіту. Ідея полягала в тому, що запускати космічний корабель таким чином буде набагато простіше – і використовувати набагато менше палива – ніж запускати ракету-носій прямо із землі, борючись із земною гравітацією.

Після зміни власника компанії було вирішено, що Roc натомість використовуватиметься для випуску безпілотних літаків Talon-A, які літатимуть зі швидкістю понад 5 Маха, перш ніж самостійно приземлитися на злітно-посадковій смузі. Вони будуть використовуватися в основному для досліджень різних аспектів гіперзвукового польоту.

Stratolaunch представил новый испытательный самолет для гиперзвуковых полетов со скоростью более 5 Маха

ТА-0 не є закінченою версією Talon-A з ракетним двигуном, а є тестовою машиною, яка буде використовуватися для оцінки та перевірки системи, яка випустить його з нижньої частини центрального крила Roc.

Крилоподібний пілон, встановлений на Roc, з якого він буде випущений, виготовлений з алюмінію з обшивкою вуглецевого волокна, важить приблизно 3629 кг і займає 4,3 м розмаху центрального крила Roc. Він включає систему лебідки, яка буде використовуватися для підйому і установки ТА-0 перед зльотом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України